Microsoft zlevňuje Windows 8 pro OEM, cena notebooků by mohla klesnout o 10 %

Microsoft údajně snížil ceny Windows pro výrobce menších notebooků s dotykovými obrazovkami a pro výrobce tabletů, aby podpořil jejich prodeje.

Microsoft zlevňuje Windows 8 pro OEM, cena notebooků by mohla klesnout o 10 %Podle posledních zpráv udělal Microsoft další zásadní výjimu – zlevnil ceny kopií Windows, které prodává výrobcům počítačů.

Servery Wall Street Journal a DigiTimes zveřejnily informace, podle kterých Microsoft snížil ceny Widnows 8 a Office 2013 s cílem podpořit prodeje.

Snížení cen Windows by zároveň mohlo uklidnit dlouhodobé OEM partnery, kteří nebyli zrovna nadšení z toho, že společnost uvedla vlastní řadu tabletů Surface.

Wall Street Journal s odkazem na nejmenované zdroje uvádí, že Microsoft snižuje ceny za kombinovanou nabídku Windows 8 a Office 2013 ze 120 na 30 dolarů. Sleva se vztahuje na OEM pro počítače a další zařízení s dotykovými obrazovkami menšími než 10,8 palce.

DigiTimes však uvádějí, že cena Windows 8 byla snížena na 20 dolarů z obvyklých 80 až 90 za PC a že se vztahuje na počítače, tablety a hybridy (zařízení kombinující tradiční notebooky s tablety) s úhlopříčkou 11,6 palce a méně.

O kolik mohou počítače zlevnit?

Slevy Windows 8 by se mohly promítnout do snížení cen dotykových počítačů a tabletů, což by v konečném důsledku mohlo podpořit jejich prodeje včetně nového systému, který zatím nevzbudil větší zájem trhu.

Cílená zařízení (11,6“ nebo 10,8“) ukazují, že Microsoft doufá v podporu prodejů menších form faktorů napříč spektrem – tabletů s klávesnicemi (jako Surface Pro) a ultralehkých notebooků podobných MacBooku Air.

DigiTimes v další zprávě tvrdí, že by ceny dotykových notebooků mohly klesnout až o 10 %. S odkazem na tchajwanské retaily dodává, že ceny entry-level modelů by mohly zlevnit o více než 20 %. Tohle tvrzení však považujeme pro lokální trhy za až příliš odvážné.

Zdroj: IDG News Service, Wall Street Journal, DigiTimes
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře