Microsoft začíná tlačit Surface přes prodejní kanály, ne však v ČR a SR

Společnost Microsoft začíná uvolňovat svůj tablet Surface prodejním a distribučním kanálům také v evropských zemích. Na Českou republiku a Slovensku zatím nedošlo.

Microsoft začíná tlačit Surface přes prodejní kanály, ne však v ČR a SRMicrosoft začíná prodávat své tablety Surface firemním zákazníkům přes channel partnery. Krok navazuje na červnové rozhodnutí poskytnout tablet vybraným resellerům v USA.

Partnerský program nabývá platnosti v Kanadě a šestnácti evropských zemích. Kromě nám nejbližšího Německa a Rakouska dále v Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Irsku, Itálii, Lucembursku, Nizozemí, Norsku, Portugalsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a Velké Británii.

Následným cílem Microsoftu je rozšířit program na dalších deset zemí, kde bude Surface dostupný přes retail. Zda mezi těmito zeměmi bude i Česká republika a Slovensko zatím není zřejmé.

Prvotní sadu distributorů a resellerů Microsoft údajně vybral podle geografického dosahu, zkušeností s prodejem tabletů do firem a komplementárních služeb pro koncové zákazníky.

Vybraní partneři se mají zaměřit na firmy ze soukromého sektoru, státní úřady, školy a univerzity. Zákazníkům mají poskytovat také další služby jako označování majetku, úpravy na zakázky, servis on-site, recyklace a ochrana dat.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře