Microsoft: Výrobci PC dostanou Windows 8.1 v srpnu

Tami Rellerová oznámila na Worldwide Partner Conference, že OEM výrobci získají update Windows v srpnu. Steve Ballmer uvedl výsledky partnerského kanálu.

Microsoft: Výrobci PC dostanou Windows 8.1 v srpnuMicrosoft předá nejnovější verzi svého operačního systému, Windows 8.1 (RTM), OEM výrobcům koncem srpna. Uvedla to marketingová ředitelka pro Windows Tami Rellerová.

Microsoft neupřesnil, kdy bude systém ve finální podobě k dispozici koncovým uživatelům. Podle historických zkušeností lze však očekávat, že se na trh dostane nejpozději v říjnu. Loni získali OEM přístup k Windows 8.0 první týden v srpnu a veřejně byl systém uvolněn 25. října.

Pokud chcete vědět, jaké novinky Microsoft připravuje, nebo máte zájem update vyzkoušet, je již k dispozici Windows 8.1 Preview.

Výkonný ředitel Steve Ballmer sdělil partnerům, že „Windows 8 neztratilo nic z nejpozoruhodnějšího replatformování Windows.“ Uvedl také, že společnost „naslouchala odezvě“ podnikových zákazníků s Windows 8 a doufá, že verze 8.1 tyto otázky zodpoví.

Rellerová také oznámila kompetenci pro návrh, která má vyškolit vývojáře aplikací pro nové prostředí Windows 8. Program „Touch Wins“ má pak poskytnout pobídky zákazníkům i partnerům, kteří prodávají dotykové PC.

Partneři zažili „celkem dobrý rok“

Steve Ballmer zopakoval, že 90 % obratu Microsoftu přinášejí v nějaké podobě partneři. Celkově měli partneři „celkem dobrý rok“, uvedl Ballmer. Jejich obrat rostl meziročně o 6,5 % na 650 miliard dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře