Microsoft vrátí až 10 dolarů resellerům prodávajícím hardware s Windows 8

Microsoft vyplatí resellerům 5 až 10 % dolarů za každé ze seznamu 21 zařízení – počítačů a tabletů s dotykovým rozhraním a Windows 8.

Microsoft vrátí až 10 dolarů resellerům prodávajícím hardware s Windows 8Na Worldwide Partner Conference společnosti Microsoft ohlásili Tami Rellerová, CFO divize Windows, a Jon Roskill, šéf global partner group, nový program „TouchWins“, který má podpořit prodeje dotykových zařízení s Windows 8.

Celou myšlenkou je poskytnout komerčnímu kanálu pobídky na vybrané zařízení, tablety, PC a skrze tento program budeme poskytovat pobídky přímo autorizovaným distributorům a resellerům, kteří prodávají tyto PC a tablety, jež mají Windows (8) Pro a jsou dotykové,“ uvedla Rellerová ve své keynote.

V další prezentaci Roskill popsal TouchWins jako „lití benzínu na dotykový oheň“, přičemž ukazoval zařízení, za které získají partneři zpět 5 až 10 dolarů.

Za získáte zpětné rabaty?

Akce se vztahuje na 21 zařízení od společností Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Samsung, Sony a Toshiba. Pro představu například Acer do programu zapojil tři zařízení: ultrabook Aspire S7 a tablety Iconia W5 a W7.

Seznam všech zařízení naleznete na partnerském webu Microsoftu kliknutím na logo jednotlivých výrobců. Poměrně nízký počet vybraných zařízení má podpořit PC a tablety, u nichž si je Microsoft jistý co nejlepší zkušeností s Windows 8 – nebudou tedy obsahovat nechtěný „crapware“ (nadbytečně instalovaný SW).

Již zapsaní reselleři se mohou zapojit do programu TouchWins okamžitě, uvedl Roskill. Ostatní se budou moci přihlásit později během léta.

Zdroj: Computerworld.com

Úvodní foto: Lenovo

Komentáře