Microsoft spolu s partnery představil Dynamics AX 2012

Microsoft na tiskové konferenci oznámil uvedení nového podnikového informačního systému spolu s dosavadními úspěchy na trhu.

Microsoft spolu s partnery představil Dynamics AX 2012Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft, na tiskové konferenci oznámil, že celosvětově drží společnost se svým podnikovým systémem Dynamics 8% podíl (4. na světě) a na českém trhu by měl být dvojkou s 12% podílem.

Roman Cabálek, MicrosoftV ČR dodali partneři Microsoftu doposud 1100 licencí Dynamics (350 000 celosvětově). Řešení Dynamics různé velikosti na českém trhu nabízí přes 60 partnerů.

Václav Urban, business solution lead, však dodal, že podnikový systém Dynamics AX pro enterprise v ČR dodává než 10 partnerů, kteří musí splnit mimo jiné požadavek 15 unikátních certifikovaných specialistů.

Microsoft oznámil, že nový Dynamics AX 2012 byl kompletně přepracován, a nenavazuje tak předchozí verze. Přidanou hodnotou pro zákazníky má být především automatické sladění s ostatními produkty Microsoftu (Office, SharePoint apod.). Nadnárodní podniky mohou taktéž těžit ze snadnější konsolidace dat napříč pobočkami v různých státech.

Důkazem toho má být první instalace v české pobočce společnosti Metrohm vyrábějící přístroje pro chemickou analýzu, kterou dodalo lokální zastoupení firmy Circon Circle Consulting ze Švýcarska. Ta již s AX uskutečnila na 300 projektů. Šlo o centralizovanou instalaci pro více než 50 zemí, kde Metrohm působí a zároveň implementaci CRM, které sdílí centrální instalaci a propojení s AX.

Konference se zúčastnil i Robert PaskovskýWBI, které nasadilo letos ve společnosti Meopta – optika řešení Dynamics AX 2009. Meopta, která využívala dřívější Axaptu od roku 2003, zaměstnává na Přerovsku 2,5 tis. lidí. Podle Paskovského šlo o rozsáhlou implementaci, která vytěžila naprosto veškerý potenciál AX pro potřeby klienta.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld - Luís Vazques Perez

Komentáře