Microsoft hlásí, že prodeje Yammeru jsou na vzestupu

Ve čtvrtletí končícím v březnu rostly tržby z prodeje podnikové sociální sítě Yammer meziročně o 259 %, uvedl Microsoft.Podnikové sociální síti Yammer se pod křídly Microsoftu daří. Za poslední kvartál se podařilo tomuto produktu meziročně ztrojnásobit obrat.

Prodeje softwaru pro cloudové podnikové sociální sítě Yammer ve třetím fiskálním čtvrtletí společnosti Microsoft vzrostly o 259 % při porovnání se stejným obdobím v roce 2012, kdy byl Yammer ještě samostatná společnost.

Microsoft neoznámil absolutní tržby Yammeru v dolarech, pouze jeho nárůst. Síť získala ve čtvrtletí 312 nových zákazníků a jejich hodnota se údajně blíží 1,2 miliardám dolarů,což je částka, kterou Microsoft za Yammer loni v červenci zaplatil. Uvedl to Jared Spataro, senior director divize Microsoft Office.

Microsoft po akvizici ukončil Business edici Yammeru a snížil cenu sofistikovanější podnikové verze z 15 dolarů na tři dolary za uživatele a měsíc. Softwarový gigant očekává, že prodeje Yammeru se v létě ještě navýší poté, co bude obchodní tým akvírované firmy spojen s obchodním týmem Microsoftu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře