Microsoft akvíruje cloudový monitoring MetricsHub

Microsoft kupuje startup MetricsHub, který se zaměřuje na technologie pro automatizaci správy výkonu cloudu.Finanční podmínky akvizice společnost MetricsHub nebyly zveřejněny. Microsoft taktéž oznámil okamžitou dostupnost služby MetricsHub Active Cloud Monitoring pro zákazníky Windows Azure. Pre-release je dostupný zdarma ve Windows Azure Store.

Budeme taktéž převádět všechny platící zákazníky na tuto bezplatnou verzi služby a technologie MetricsHub bude nadále udržovat chod vašich cloudových aplikací,“ uvedl startup na svém blogu.

Active Cloud Monitoring, technologie, která automatizuje správu výkonu cloudu, pomáhá zákazníkům efektivněji spravovat své cloudové služby s nižšími náklady, uvedl Bob Kelly, corporate viceprezident pro strategii a rozvoj obchodu v Microsoftu.

Technologie MetricsHub zajišťuje zákazníkům, že platí pouze za to, co potřebují a maximalizují využití služeb, napsal Kelly na blogu.

Amazon Web Services, konkurent Azure, v pondělí nabídl všem zákazníkům bezplatný měsíční trial nástrojů AWS Trusted Advisor pro srovnání zákazníkovy cloudové konfigurace s best practices na trhu.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře