Mediaresearch: Většina počítačů s připojením na internet má jen jednoho uživatele

Podle průzkumu agentury Mediaresearch se o svůj domácí počítač připojený k internetu nedělí s dalšími uživateli většina respondentů. Prohlížečům v domácnostech vládnou Internet Explorer a Mozilla Firefox.

Mediaresearch: Většina počítačů s připojením na internet má jen jednoho uživateleČím dál více českých uživatelů pro připojení k internetu využívá doma vlastní počítač, který nesdílí s dalšími uživateli. Vyplývá to z průzkumu agentury Mediaresearch, který si nechalo zpracovat Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR).

Více než polovina počítačů s připojením k internetu (58 %) má jen jednoho uživatele. Agentura Mediaresearch to přisuzuje trendu jednočlenných domácností a také lepší vybavenosti vícečlenných domácností.

O dalších 38 % počítačů připojených k internetu se doma dělí dva uživatelé. Dělba mezi více uživateli je už však vzácnější.

Podle odpovědí respondentů se tři uživatelé o domácí počítač připojený k internetu dělí jen v 8 % případů. Čtyři a více pak pouze v 4 % případů.

Podle agentury Mediaresearch má nyní alespoň dva počítače 43 % českých domácností.  

Prohlížeč Google Chrome v domácnostech neboduje

Nejen webové vývojáře by mohlo zajímat, že podle průzkumu agentury Mediaresearch čeští uživatelé internetu nejčastěji na svém domácím počítači používají webový prohlížeč Internet Explorer (40 %).

Na druhém místě je Mozilla Firefox (34 %) a s překvapivě velkým odstupem následuje až na třetím místě Google Chrome (17 %), přestože je nyní považován za nejrozšířenější prohlížeč na světě.

Průzkum se realizuje pravidelně. Vždy se ho účastní přibližně 2 300 respondentů starších 10 let z domácností s přístupem k internetu.

Počet uživatelů využívajících počítač k připojení z internetu z domova

Zdroj: Mediaresearch

 
Úvodní foto: Ogerepus - Fotolia.com.png

Komentáře