Lumia 920, Xperia Z a iPhone 5 jsou nejžádanějšími smartphony

PC Adisor zveřejnil výsledky ankety, kde se ptal více než tří desítek tisíc uživatelů, který smartphone by si vybrali bez ohledu na jeho cenu.

Lumia 920, Xperia Z a iPhone 5 jsou nejžádanějšími smartphonySesterský magazín PC Advisor se ptal uživatelů, který smartphone ze současných top modelů na trhu by si vybrali, pokud by nebrali v potaz jeho cenu či nutnost uvázat se ke kontraktu s operátorem.

V anketě, do které se zapojilo doposud 30 303 hlasujících, vede s 31 % Nokia Lumia 920, která používá nejnovější mobilní operační systém Windows Phone 8 od Microsoftu.

Na druhé příčce se s 24 % hlasů nachází Sony Xperia Z, vlajková loď výrobce spotřební elektroniky, která parametricky představuje skutečnou špičku na trhu. Stylový design doplňuje výborný displej a schopnosti fotoaparátu.

Na třetí příčce se s 18 % umístil Apple iPhone 5, kterému někteří spotřebitelé vytýkají, že je jen delším nástupcem 4s s novým konektorem. I tak dosahuje poslední iPhone vynikajících výsledků v testech a mezi velkými úhlopříčkami konkurence zůstává jedním z mála, který lze ovládat jednou rukou.

Až na 4. příčce se v anketě umístila vlajková loď SamsunguGalaxy S4, kterou by chtělo 12 % hlasujících. Z dostupných modelů přitom nabízí nejzajímavější inovace ve funkcionalitách. Otázkou je, zda nové způsoby ovládání dokážou zákazníci ocenit. Na druhou stranu nízké hodnocení může být i důsledkem jeho teprve nedávného uvedení na trh.

Za Samsungem se pak s 10 % hlasů umístilo HTC One. Důvodem nižšího zájmu a slabšího hodnocení může být taktéž fakt, že nový model HTC není doposud ve Velké Británii dostupný kvůli logistickým komplikacím.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Nokia, Sony, iPhone

Komentáře