Lidé: Zdeněk Honek je obchodním ředitelem SAS Institute ČR pro finanční trhy

Společnost SAS Institute ČR vytvořila novou pozici obchodního ředitele pro finanční trhy, kterou obsadil Zdeněk Honek přicházející z Microsoftu. Co bude mít na starost a jaké má plány?

Lidé: Zdeněk Honek je obchodním ředitelem SAS Institute ČR pro finanční trhyNa nově vytvořenou pozici obchodního ředitele pro finanční trhy ve společnosti SAS Institute ČR nastoupil Zdeněk Honek

Nový obchodní ředitel bude jednou z klíčových osob společnosti SAS,“ uvedl ve zprávě pro média Jan Medřický, generální ředitel SAS Institute ČR, který dodal: „Na trhu bankovnictví a pojišťovnictví jsou stále nevyužité rezervy, které finančním institucím mohou pomoci nejen optimalizovat náklady nebo zvýšit zisk, ale také lépe porozumět zákazníkům.“

Zdeněk Honek ve zprávě pro média uvedl, že jeho hlavním úkolem nyní je zajistit úspěšný prodej nových řešení, která manažerům poskytují přidanou hodnotu v podobě rychlého vizuálního zpracování velkých objemů dat (big data).

Hodlá se prý zaměřit i na posílení penetrace nástrojů pro odhalování pojistných podvodů a řízení rizik. „V této oblasti vidíme velký prostor, jak zlepšit úspěšnost v byznyse našich stávajících i potenciálních klientů, “ uvedl ve zprávě pro média Zdeněk Honek, nový obchodní ředitel SAS Institute ČR.

Pětatřicetiletý Honek naposledy pracoval pro Microsoft, kde působil například jako obchodní manažer v divizi služeb. Dříve byl předsedou představenstva a obchodním ředitelem společnosti Creditinfo Solutions, kde byl zodpovědný za oblast prodeje a marketingu. Zároveň měl na starost rozvoj dceřiné společnosti na Slovensku.

Zdeněk Honek je absolventem Dopravní Fakulty ČVUT. Mezi jeho záliby patří především sport, konkrétně squash, tenis, box a turistika. Zajímá se také o literaturu faktu. Je ženatý a má dvě děti.

Zdroj: SAS Institute ČR
Úvodní foto: SAS Institute ČR

Komentáře