Lidé: Václav Novák vystřídal po 14 letech Júlia Masára ve vedení eD system Slovakia

K 15. 7. 2013 došlo ke změně na pozici generálního ředitele společnosti eD system Slovakia. Po dlouholetém působení Júlia Masára tento post přebírá Václav Novák. Ředitelem nákupu se stal Radek Průša.

Lidé: Václav Novák vystřídal po 14 letech Júlia Masára ve vedení eD system SlovakiaVáclav Novák se stal novým generálním ředitelem společnosti eD system Slovakia, poté co se Július Masár, který firmu vedl 14 let, rozhod odejít.

Plánem nového generálního ředitele je obrátit společnost více směrem k zákazníkovi a nabídnout mu široké portfolio služeb.

V nejbližší době se podle prohlášení Václav Novák chystá detailně poznat společnost a fungování oboru, prověřit, zda současná organizace vyhovuje potřebám trhu, a vyhodnotit úspěšnost služeb a zároveň zlepšit a zrychlit jejich poskytování.

Dosavadní kariéra nového generálního ředitele eD SK

Václav Novák, eD system SlovakiaVáclav Novák vystudoval pedagogiku s aprobací matematika–fyzika na Univerzitě Karlově. V roce 1985 emigroval do Kanady a následně USA, kde vystudoval ekonomii na University of Phoenix.

Po roce 89 se vrátil do Evropy, kde nejdříve vedl českou pobočku firmy ASA, a časem se začal věnovat krizovému managementu. V roce 1996 spoluzaložil společnost M. L. Moran, kde vedl tým krizových manažerů. 

Ve své kariéře působil jako generální ředitel České zbrojovky, byl také výkonným ředitelem a předsedou představenstva holdingu Vítkovice, generálním ředitelem Obchodních tiskáren, předsedou představenstva a generálním ředitelem Expandia Holdingu, předsedou představenstva a generálním ředitelem firmy Stavostroj a předsedou dozorčí rady Českých aerolinií.

Jaké jsou plány nového ředitele eD na Slovensku?

K plánovaným změnám Václav Novák uvedl: „... tým eD system Slovakia je etablovaný, velmi aktivní, duchem mladý a hlavně loajální. A díky tomu je tato společnost na to připravená a nemělo by být těžké přizpůsobit se změnám, které vznikly na trhu. Současně bychom rádi implementovali know-how získané z dlouhodobých distribučních zkušenosti, aby se společnost do budoucna věděla co nejrychleji adaptovat na měnící se podmínky trhu.

Nový generální ředitel také oznámil, že preferuje zachování skladu a produktového managementu na Slovensku.

Vyvrátil také otázky na spekulace o své úloze připravit společnost na prodej: „V žádném případě to tak necítím, jediným úkolem je zvýšení výkonnosti společnosti při současné koncentraci na zákaznické potřeby.

eD má nového ředitele nákupu

Na několik měsíců neobsazenou pozici ředitele nákupu nově nastoupil Radek Průša. Má více než sedmináctileté zkušenosti v top managementu nadnárodní distribuční společnosti podobného charakteru, uvedl eD system Slovakia.

Zdroj: eD system Slovakia, Lidovky.cz
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře