Lidé: Lukáš Raška a Jiří Kropáč postupují v AVG na vyšší pozice

AVG Technologies oznámilo povýšení dvou ze svých českých zaměstnanců. Lukáš Raška byl jmenován na pozici global sales director a Jiří Kropáč je novým vedoucím virové laboratoře AVG.

Lidé: Lukáš Raška a Jiří Kropáč postupují v AVG na vyšší poziceLukáš Raška (na fotografii vlevo) je na své nové pozici zodpovědný za celosvětové obchodní aktivity AVG, kromě USA, Velké Británie a Austrálie. Mezi jeho úkoly patří péče o přímé i nepřímé prodejní kanály, akviziční činnost a péče o stávající partnery, distributory, prodejce a zákazníky.

Na pozici obchodního ředitele pro ČR a SR za něj nastoupí Martin Eliáš.

Lukáš Raška má 17letou profesní zkušenost, z toho v AVG pracuje tři roky. Do října 2012 měl jako sales director na starosti obchodní aktivity v Čechách, na Slovensku a v regionu střední a východní Evropy. Dříve se věnoval šest let prodeji a marketingu ve společnosti Dell a čtyři roky v IDC. Lukáš studoval obchodní management na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Jiří Kropáč je jako nový šéf virové laboratoře AVG zodpovědný za vedení výzkumné laboratoře AVG, která se zabývá odhalováním a výzkumem potenciálních hrozeb na internetu, vývojem antivirových strategií a ochranou internetových uživatelů před kyberzločinci.

V AVG Technologies pracuje od prosince 2005. Před více než sedmi lety nastoupil na pozici pracovníka technické podpory se specializací na virové incidenty. V roce 2007 se stal specialistou na virovou analýzu, kdy byl zodpovědný za výzkum a analýzu malwaru. O dva roky později byl jmenován na seniorní pozici specialisty na virovou analýzu a v roce 2010 na pozici architekta. Jiří studoval obor Počítačové systémy na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.

„V průběhu uplynulých tří let Lukáš prokázal své manažerské schopnosti a obchodní talent, a proto věříme, že právě on je vhodným člověkem, který bude společnost reprezentovat v zahraničí a také rozvíjet její zahraniční obchodní aktivity,” uvedl je jmenování jmenování John Giamatteo, COO AVG Technologies.

Rozhodli jsme se také zužitkovat Jiřího výzkumných a analytických schopností k vedení naší virové laboratoře. Věříme, že jeho znalosti, zkušenosti a nadšení budou velkým přínosem pro další směřování AVG VirusLabu,” dodává Giamatteo.

Zdroj: AVG, ChannelWorld
Úvodní foto: AVG Technologies

Komentáře