Lidé: Gary Kovacs je nový CEO společnosti AVG Technologies

Novým CEO společnosti AVG Technologies byl jmenován Gary Kovacs, který donedávna tutéž pozici zastával v Mozilla Corporation. Co si od něj v AVG Technologies slibují a proč?

Lidé: Gary Kovacs je nový CEO společnosti AVG TechnologiesSpolečnost AVG Technologies, tvůrce bezpečnostního softwaru, má nového CEO. Stal se jím Gary Kovacs. Jeho jmenování musí být ještě schváleno na mimořádném setkání akcionářů, které AVG Technologie hodlá svolat. Zde by měl být Gary Kovacs ustanoven také členem správní rady.

Gary Kovacs naposledy pracoval tři roky rovněž jako CEO pro Mozilla Corporation, tvůrce open source webového prohlížeče Firefox a nového mobilního systému Firefox OS. Plánovaný odchod z vlastní inciativy byl oznámen již několik měsíců dopředu.

Jeho dosavadní kariérní úspěchy najdou v AVG Technologies přímé využití v oblasti mobilů, cloudu, softwaru i platforem. Jsou příslibem do budoucna. Věříme, že jeho zkušenosti a nasazení posunou AVG Technologies zase o kus dál,“ uvedl na adresu nového CEO ve zprávě pro média Dale Fuller, předseda správní rady AVG Technologies.

S narůstajícím počtem lidí online vzrůstá také tlak na to, aby byli na internetu chráněni,“ uvedl ve zprávě pro média Gary Kovacs, který dodal:

Zasvětil jsem poslední tři roky svého života tomuto boji. Proto cítím přirozené spojení mezi touto mojí snahou a produkty AVG, které zjednodušují a chrání uživatelův digitální život.“

Gary Kovacs má za sebou pětadvacetiletou kariéru. Před nástupem do společnosti Mozilla Corporation působil ve společnosti Sybase (jako senior VP of market, solutions & products) a Adobe Systems (coby general manager a VP of mobile & devices). Pracoval též například pro společnosti IBM či Macromedia.

Zdroj: AVG Technologies, ChannelWorld.cz
Úvodní foto: AVG Technologies

Komentáře