Lidé: Brian Krzanich je novým CEO společnosti Intel

Společnost Intel oznámila, že její představenstvo jednomyslně zvolilo Briana Krzaniche jako nástupce Paula Otelliniho v pozici generálního ředitele (CEO).

Lidé: Brian Krzanich je novým CEO společnosti IntelBrian Krzanich (52) se generálním ředitelem stane na výroční valné hromadě společnosti Intel 16. 5. 2013. Paul Otellini na stejné události odstoupí z pozice generálního ředitele a člena představenstva.

Brian Krzanich prošel od roku 1982, kdy nastoupil do Intelu, řadou technických a manažerských pozic. Od ledna 2012 působil jako provozní ředitel, kdy řídil více než padesát tisíc zaměstnanců divizí společnosti Intel. Byl také zodpovědný za lidské zdroje a strategii společnosti Intel vzhledem k Číně (Information Technology Intel’s China strategy).

Představenstvo dále zvolilo Renée Jamesovou (48) prezidentkou společnosti Intel. Také ona se nové role ujme 16. 5. Jamesová má široké znalosti z počítačového odvětví, včetně hardwaru, bezpečnosti, softwaru a služeb, jež rozvíjela v manažerských pozicích v rámci společnosti Intel a jeho softwarových poboček – společností Havok, McAfee a Wind River.

V současné době rovněž působí ve vedení společností Vodafone Group Plc a VMware Inc. Pracovala také v týmu bývalého generálního ředitele společnosti Intel Andyho Grovea.

Těším se na spolupráci s Renée, s níž zahájíme novou kapitolu v historii společnosti Intel,“ uvedl v oznámení Krzanich a dodal: „Její hluboké porozumění a vize budoucnosti počítačové architektury ve spojení s jejími zkušenostmi z oblasti výzkumu a vývoje v rámci jedné z největších světových softwarových společností budou pro Intel významným přínosem.

Zdroj: Intel

Úvodní foto: Intel

Komentáře