Lenovo začne dodávat PC s náhradou nabídky Start pro Windows 8

Společnost Lenovo, největší výrobce počítačů na světě v Q2, oznámila, že její počítače s Windows 8 budou obsahovat tlačítko a nabídku Start spolu s app-store ve stylu desktopu v rámci rozšíření Pokki.

Lenovo začne dodávat PC s náhradou nabídky Start pro Windows 8Rozšíření systému Windows 8 se dotkne notebooků i desktopů včetně řad IdeaPad, ThinkPad a IdeaCentre, uvedlo Lenovo.

Rozšíření je výsledkem dohody Lenova s firmou SweetLabs, která Pokki vyvíjí. Lenovo se tak postavilo proti rozhodnutí Microsoftu, který se rozhodl nezahrnout tlačítko start s nabídkou do Windows 8. Tento prvek bude částečně zařazen zpět ve Windows 8.1, povede však pouze k přechodu z desktopu do dlaždicového rozhraní.

Nesnažíme se konkurovat Microsoftu,“ uvedl Chester Ng, spoluzakladatech a ředitel marketingu SweetLabs. „Chceme pouze vylepšit zkušenost s Windows 8, pomoci kde můžeme a vyplnit díry,“ dodal.

Ng však přiznal, že pokud by Microsoft neuhnul ze své osmnáctileté tradice a neodstranil tlačítko a nabídku Start, nikdy by jeho firma toto rozšíření nevyvinula.

Spolu s náhradou tlačítka a nabídky Start do Windows 8 zahrne Lenovo do svých počítačů také organizér a launcher aplikací „Pokki Menu“. To uživatelům dovoluje organizovat aplikace podobně jako na displeji smartphonu nebo tabletu přetažením a spouštět je přímo z menu.

Součástí rozšíření je i app store, který uživatelům doporučuje aplikace na základě jejich chování. SweetLabs budou platit Lenovu podíl z obratu, který vygenerují z prodeje doporučených aplikací v Pokki app storu. Přes tržiště nelze aplikace nakupovat přímo, příjmy plynou z plateb přímo v aplikacích.

Tlačítko a menu Start od Pokki jsou kompatibilní s Windows 8 i 8.1, uvedl Ng. Lenovo s nimi počítá i na svých počítačích s aktualizovaným systémem, který přijde na trh v říjnu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Pokki.com

Komentáře