Lenovo uzavírá softwarová partnerství pro podporu byznysu v serverech

Lenovo rozšiřuje svá softwarová partnerství, aby podpořilo svou pozici na trhu serverů.Společnost Lenovo uzavřela partnerství s firmou VMware na její virtualizační produkty. Lenovo bude bundlovat servery ThinkServer s vSpehere a Operations Managementem (VSOM).

Servery s VSOM cílí na malé a střední firmy, které chtějí vyšší výkon i využití serverů, uvedl Sean Gilber, senior alliances manager v Lenovu.

Lenovo však upevňuje vztahy i s dalšími výrobci softwaru. Společnost již nabízí produkty VMware a spolupracuje s Microsoftem na bundlování virtualizačních produktů. Je také certifikováno pro prodej serverů s virtualizací Citrix.

Lenovo zatím v oblasti serverů nabízí single- a dual-socket servery a towerové provedení. Chceme pokračovat v uzavírání partnerství s dalšími výrobci softwaru, uvedl Gilbert, přičemž dodal, že se výrobce zaměří na otevřená, ne proprietární řešení.

Nemáme bezprostřední plán stát se softwarovou firmou,“ dodal Gilbert. Lenovo prodává servery se softwarovými balíčky skrze divizi Enterprise Product Group, kterou vytvořilo loni v listopadu. V oblasti storage pak posílilo díky partnerství s EMC.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře