Lenovo na IFA představilo tenký smartphone a tablet

Lenovo na výstavě spotřební elektroniky IFA 2013 v Berlíně představila nejnovější přírůstky do svého PC+ portfolia: smartphone Lenovo Vibe X, nejnovějšího člena portfolia prémiových chytrých telefonů Lenovo, a tablet Lenovo S5000.

Lenovo na IFA představilo tenký smartphone a tabletSmartphone Lenovo Vibe X přichází s tělem z polykarbonátu a laserem opracovanou 3D dotykovou povrchovou úpravou. Jeho rámeček měří 6,9 mm a váží 121 gramů. Pětipalcový 20/20 Vision displej se může pochlubit Full HD rozlišením 1920×1080, IPS panelem pro široké pozorovací úhly a 440 pixely na palec (PPI).

Lenovo Vibe X nabízí dvě kamery. Přední VGA kamera nabízí při 5 Mpx a širokoúhlý 84stupňovým objektiv pro autoportréty. Uživatelé mohou také využít gesta přiblížení či oddálení dvojice prstů. 13MP kamera s automatickým zaostřováním směřující dozadu je dodávána s vylepšeným snímačem se zadním osvětlením a má také LED blesk.

Vibe X přichází s předem nainstalovanou foto aplikací, která uživatelům podle Lenova poskytuje nový způsob, jak prohlížet a organizovat fotografie. Aplikace fotoaparátu umožňuje vybírat vlastní nastavení a filtry, stejně jako upravovat a okamžitě sdílet libovolnou fotografii nebo video.

Lenovo Vibe X běží na operačním systému Android 4.2 a čtyřjádrovém 1,5GHz procesoru MTK 6589T s 2GB pamětí RAM a 16GB vnitřním úložištěm.

Tablet Lenovo S5000 měří 7,9 mm a váží 246 g. Uvnitř tohoto rámečku je řada technologií, počínaje sedmipalcovým Full HD IPS displejem s rozlišením 1280x800, jasem 350 nit.

Přední 1,6Mpx kamera slouží pro video chatování, zatímco dozadu směřující 5MPx kamera pořizuje fotografie a videa, ale může také skenovat QR kódy a pořizovat snímky z velké vzdálenosti.

Tablet S5000 běží na operačním systému Android 4.2 (Jelly Bean) a na čtyřjádrovém 1,2GHz procesoru MediaTek 8389 a zahrnuje volitelné připojení 3G HSPA+. Pro rozšíření paměti nebo nabíjení jiných zařízení spoléhá S5000 na svůj USB „On the Go“ port. Jeho 3450mAh baterie umožňuje podle výrpbce až osm hodin non-stop procházení webu přes Wi-Fi nebo šest hodin sledování HD videa.

Lenovo Smart Apps pro sdílení a ukládání

Lenovo Vibe X a S5000 přicházejí s předem nainstalovanými aplikacemi Lenovo, které umožňují uživatelům sdílet fotografie, videa a dokumenty, chránit svá zařízení před škodlivým softwarem, stejně jako zálohovat a obnovit důležitá data. Na Lenovo Vibe X mohou uživatelé spustit předem nainstalovanou aplikaci Facebook rozšířenou o spořič obrazovky a funkce oznamování.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře