LANDesk kupuje od VMware rodinu produktů Protect

VMware se rozhodl prodat svou rodinu produktů Protect, kterou získal v roce 2011 akvizicí Shavlik Technologies, firmě LANDesk. Jaké mel VMware důvody a co se změní?

LANDesk kupuje od VMware rodinu produktů ProtectVMware se rozhodl zaměřit především na softwarově definovaná datová centra, hybridní cloud a end-user computing. Na základě toho se rozhodl prodat rodinu produktů pro ochranu firmě LANDesk.

Společnost také dospěla k závěru, že správa aktiv a záplat bude na trhu úspěšnější jako samostatná nabídka poskytovaná partnerem jako je LANDesk, uvedl VMware na svém blogu.

Finanční detaily akvizice nebyly zveřejněny a podle LANDesku byl celý obchod ukončen v pondělí. Součástí akvizice jsou také zákaznické účty a jádro pracovního týmu produktů. Produkty budou prodávána přes současné channel partnery pod dosavadní značkou Shavlik.

VMware už v lednu oznámil, že hodlá zrušit až 900 pracovních míst a zaměří se na ziskovější byznys.

Není to také poprvé, co VMware prodal svá aktiva, která neodpovídala jeho nové strategii. Minulý měsíc tak prodal SlideRocket (koupil v roce 2011), která se zaměřuje na ukládání prezentací od koncových uživatelů do cloudu, firmě ClearSide.

Zdroj: IDG News Service, VMware
Úvodní foto: LANDesk Software

Komentáře