Kvartální zisk Intelu klesl, snižuje výhled

Intel ve druhém čtvrtletí 2013 zaznamenal další meziroční pokles zisku a přehodnotil tak výhled prodeje na fiskální rok.

Kvartální zisk Intelu klesl, snižuje výhledZisk společnosti Intel za čtvrtletí končící 29. 6. 2013 klesl meziročně o 29 % na 2 miliardy dolarů. Obrat v porovnání se stejným obdobím loňského roku klesl o 5 % na 12,8 miliardy roku.

Tržby divize PC Client Group meziročně klesly o 7,5 % na 8,1 miliardy dolarů. Divize Data Center Group stagnovaly na 2,7 miliardy dolarů.

Hrubá marže činila 58 % a meziročně poklesa o 5 procentních bodů. Intel snížil předpověď výsledků pro celý fiskální rok. Nyní očekává, že obrat dosáhne stejné úrovně jako v loňském roce. Původně předpokládat jednociferný růst.

S výhledem do budoucnosti lze konstatovat, že na trhu bude poptávka po širokém spektru produktů z oblasti výpočetní techniky. Budoucnost společnosti Intel leží v procesorech Intel Atom a Core a rovněž v silnější integraci SoC. Neponecháme žádnou příležitost nevyužitou. A právě proto, abychom mohli těchto příležitostí využít, stanovil jsem jako nejvyšší prioritu společnosti Intel zaměření na rychle rostoucí segment vysoce přenosných zařízení,” uvedl v oznámení generální ředitel společnosti Intel Brian Krzanich.

Zdroj: Intel

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře