Kouzelná almara: Zboží z e-shopu přes výdejní automat k zákazníkovi

Doručení zboží prostřednictvím výdejních automatů míří na český trh. Startuje nová služba Kouzelná almara. Autoři projektu slibují více než 100 automatů v ČR do konce roku 2013. Jaké výhody má nová služba nabízet?

Kouzelná almara: Zboží z e-shopu přes výdejní automat k zákazníkoviNa českém trhu se objevila nová služba pro doručování zásilek od internetových obchodníků. Jmenuje se Kouzelná almara a jde o síť výdejních automatů. Prozatím je v provozu patnáct těchto automatů v nejnavštěvovanějších nákupních centrech v Praze.

Jde například o Palladium, OC Chodov, OC Nový Smíchov, Centrum Černý Most, Atrium Flora nebo o Galerii Harfa. Do konce roku 2013 se k patnácti zatím fungujícím automatům má přidat další stovka automatů rozmístěných po celé České republice.

Za projektem stojí investiční skupiny Miton a Enern a také Tomáš Čupr, zakladatel největšího českého slevového serveru Slevomat.cz.

Jak Kouzelná almara funguje?

Zákazník si při nákupu v e-shopu vybere, do kterého z automatů služby si přeje zboží nechat uložit. Kouzelná almara slibuje uložení zboží do vybraného automatu už do 24 hodin od objednání v e-shopu.

Jakmile bude zboží připraveno k vyzvednutí, obdrží zákazník prostřednictvím SMS unikátní PIN, kterým otevře příslušnou přihrádku. Kouzelná almara kromě doručení zboží je schopna inkasovat platbu, protože součástí každého automatu je i platební terminál.

Na poště zákazník ztrácí čas ve frontách, výdejní místa e-shopů jsou často špatně dostupná a kurýrní služby nenabízí při doručování zboží dostatečnou časovou flexibilitu,“ argumentuje ve zprávě pro média Tomáš Čupr.

Podle Tomáše Čupra je právě doručování zboží největším problémem procesu internetového nákupu. Zároveň dodal, že cílem autorů projektu je do konce roku do projektu zapojit většinu českých e-shopů.

Obr. 1: Kouzelná almara v Atriu Flora

Kouzelná almara - Atrium Flora

Obr. 2: Kouzelná almara v OC Chodov 

Kouzelná almara - OC Chodov

Obr.3: Kouzelná alamara v centru Plaza Novodvorská 

Kouzelná almara - Plaza Novodvorská

Zdroj a fotografie: Kouzelná almara 
Úvodní foto: Kouzelná almara

Komentáře