Konkurence: Master Internet je první český Dell preferred partner pro poskytování cloudu

Společnost Master Internet se v České republice stala prvním tzv. Dell preferred partnerem pro oblast cloudu.

Konkurence:  Master Internet je první český Dell preferred partner pro poskytování clouduAčkoliv Dell disponuje vlastními datovými centry pro cloudové služby, česká pobočka zvolila lokální strategii zaměřenou na cloud poskytovaný místními partnery. Prvním partnerem pro cloud na úrovni „preferred“ je společnost Master Internet.

Zákazníci veřejného cloudu se často zajímají, kde jsou data umístěna, a je proto velice důležité podpořit lokální partnery a jejich kredibilitu,“ uvedl v oznámení Ondřej Bačina, enterprise brand manager českého zastoupení Dellu.

Dell konstatuje, že aktuálně je rostoucím trendem poptávka cloudových řešení spolu s dalšími datovými službami, firmy však na vlastní datová centra nemají zdroje nebo nedokážou být dostatečně efektivní.

Výsledkem vzájemné spolupráce má bý hlavně nastavení výhodnějších cen pro zákazníky i partnery Dellu a vzájemný co-marketing, uvádí Dell.

Cloud pro české zákazníky i partnery

Do nedávna Dell nabízel cloudové služby vlastního datového centra umístěného ve Velké Británii, což českým zákazníkům a partnerům nemuselo vyhovovat. Partnerství Dellu a Master Internetu má poskytnout cloudové služby „při dostupných cenách a s českým zázemím“.

Česká republika se tímto partnerstvím také zařadila mezi jednu z mála poboček Dellu v Evropě, které se podařilo uzavřít spolupráci v oblasti poskytování cloudových služeb pro lokální partnery.

„Dell nám pomáhal už od našich začátků a jsme s touto technologií velice spokojeni. Také proto máme na Dellu postaven náš cloud: Servery PowerEdge, storage EqualLogic, Networking PowerConnect. Když za námi Dell přišel s nabídkou budoucí spolupráce, byl to pro nás přirozený vývoj našeho partnerství,” dodal ve zprávě médiím Filip Špaček, COO, Master Internet.

Zdroj: Dell Computer
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře