Konkurence: ExaSoft Holding přebírá obchodní aktivity jihočeské firmy Ramm

ExaSoft Holding v rámci již dříve prezentovaného plánu expanze ze Slezska i do dalších oblastí České republiky přebírá obchodní aktivity českobudějovické firmy Ramm včetně její prodejny.

Konkurence: ExaSoft Holding přebírá obchodní aktivity jihočeské firmy RammSpolečnost ExaSoft Holding oznámila, že se dohodla s jihočeskou firmou Ramm na převzetí jejích obchodních aktivit. ExaSoft Holding je přebírá s účinností od 1. 9. 2013 včetně prodejny v Českých Budějovicích na Žižkově třídě.

Začleněním obchodních aktivit firmy Ramm pokračujeme v expanzi ze slezského regionu. V současnosti tak disponujeme osmi prodejnami s vlastními skladovými zásobami pro okamžitý odběr zboží a třiceti výdejními místy po celé České republice,“ uvedl Petr Schrom, výkonný ředitel společnosti ExaSoft Holding.

Jihočeská firma Ramm vznikla již v roce 1991. Za rok 2012 prý její celkové tržby přesáhly 30 milionů korun. Kromě koncových uživatelů mezi její klientelu patří také školy, státní úřady a firmy v regionu.

V obchodním rejstříku jsou dostupné výsledky naposledy za rok 2010, když firma Ramm dosáhla tržeb 29,87 mil. korun při zisku před zdaněním 112,3 tis. korun. O rok dříve její tržby činily 29,18 mil. korun při nezdaněném zisku 78,3 tis. korun.

ExaSoft pokračuje v expanzi z domovského Slezska

O plánované expanzi společnosti ExaSoft Holding ze Slezska již ChannelWorld.cz informoval. Společnost s udávaným ročním obratem více než 850 milionů korun již koupila zlínskou firmu H-Centrum Elekro a PC Connect z Českého Těšína.  

ExaSoft Holding se hodlá cestou menších regionálních akvizic postupně propracovat k celorepublikové působnosti. Dále pak prý chce expandovat na nadnárodní úrovni ve středoevropském regionu.

Aktivně hledáme příležitosti ke koupi IT firem po celé republice a jsme tak připraveni umožnit i dalším zákazníkům komfort okamžitého odběru zboží u našich nových prodejen, které disponují vlastními sklady a nenutí tak zákazníka ve středně velkých městech čekat do druhého dne na své objednané zboží,“ dodal Petr Schrom ve zprávě pro média.

Zdroj: ExaSoft Holding, ChannelWorld.cz
Úvodní foto: ExaSoft Holding, Ramm

Komentáře