Konkurence: CZC.cz nabídne telefony Xiaomi a Lenovo s vlastní českou lokalizací

CZC.cz rozširuje nabídku o telefony Xiaomi a Lenovo. Značky přitom v ČR dosud nemají oficiální distribuci. E-shop pro ně vlastními silami vyvinul českou lokalizaci.

Konkurence: CZC.cz nabídne telefony Xiaomi a Lenovo s vlastní českou lokalizacíInternetový obchod CZC.cz spustil předobjednávky telefonů značek Xiaomi a Lenovo. Čínské značky dosud nemají v České republice oficiální distribuci a e-shop je dováží z vlastní iniciativy, sám k nim vyvíjí českou lokalizaci a do budoucna chystá i systém pro updaty.

Telefony převádíme do české verze automaticky bezplatně a hlavně vyvíjíme speciální systém pro češtinu v těchto mobilech. Díky tomu můžeme eliminovat možné chyby a brzy nabídneme i updaty na tato zařízení,“ uvedl v tiskové zpávě Marek Šalanda, marketingový ředitel CZC.cz.

E-shop u značek vidí přednosti zejména v dobrém poměru cena-výkon a dlouhé výdrži baterie. Zatímco ve světě jsou dle e-shopu značky oblíbené, v ČR je dosud téměř nikdo nezná. Právě to chce CZC.cz změnit a zákazníka chce kromě české lokalizace přilákat i na dvouletou záruku.

Ve světě již prorazily

Na čínském trhu drží Lenovo ve smartphonech první pozici a celosvětově je třetí nejprodávanější značkou Android smartphonů. 

Uplynulý týden se v médiích objevila zpráva, že čínský Xiaomi prodal prvních 100 000 modelů nového telefonu HongMi za dvě minuty a pět sekund. Tato značka se velmi rychle stala jedním z pěti největších výrobců na čínském trhu, což mluví samo za sebe,“ uvedl Marek Šalanda.

U CZC.cz. Je možné předobjednávat i momentálně nejslibnější novinku značky - model Mi3.

Značka Lenovo je sice známá výrobou počítačů, ale jejich segment mobilů a tabletů je na prudkém vzestupu. Podle informací Lenova nyní dokonce prodávají více mobilních zařízení než notebooků a počítačů,“ uvedl Marek Šalanda.

Dodal, že mezi asi dvaceti nabízenými modely v CZC.cz je i zatím snad nejvýkonnější telefon Lenova K900 s procesorem Intel Atom.

CZC.cz nabízí od Xiaomi a Lenovo celkem 26 modelů s operačním systémem Android. „Chytré telefony těchto značek nabízí i zařízení pro dvě SIM karty či odolné outdoorové modely,“ uvedl Marek Šalanda.

Zdroj: CZC.cz, ChannelWorldKomentáře