Konkurence: CZC.cz koupil firmu Mobility provozující e-shop Asus.as

Společnost CZC.cz (dříve CzechComputer.cz) koupila firmu Mobility prodávající počítače značky Asus. Marketingový ředitel Marek Šalanda nevylučuje další akvizice.

Konkurence: CZC.cz koupil firmu Mobility provozující e-shop Asus.asSpolečnost CZC.cz provozující stejnojmenný e-shop koupila za nezveřejněnou částku konkurenční firmu Mobility, která provozuje značkový internetový obchod Asus.as s počítači značky Asus a technikou pro kancelářské prezentace.

S informací přišel ekonomický list E15, kterému ji potvrdil Marek Šalanda, marketingový ředitel CZC.cz:„Spolupráce se společností Mobility byla už v minulosti velmi těsná, a naše koupě tak byla jejím vyústěním.

E-shopy se prý slučovat nebudou. Asus.as zůstane nadále v provozu. „CZC.cz chce zachovat jedinečnost e-shopu a značkové prodejny Asus.as a zůstat u její specializace, protože oslovuje jiné zákazníky než CZC.cz,“ uvedl Marek Šalanda pro E15.

CZC.cz (dříve CzechComputer.cz) i Mobility působí na trhu shodně zhruba 15 let. Zatímco Mobility však ročně utrží jen necelých 70 milionů korun, CZC.cz hlásí tržby ve výši 1,3 miliardy. CZC.cz si chce udržet tempo meziročního růstu o 30 %. Marketingový ředitel Šalanda nevyloučil, že pro dosažení tohoto cíle firma podnikne další akvizice.

Zdroj: E15

Úvodní foto: CZC.cz, Asus.as

Komentáře