Konkurence: APEK varuje před e-shopem Smartexpert.cz

Asociace pro elektronikou komerci (APEK) varuje před e-shopem Smartexpert.cz, který prý zneužívá její logo pro internetové obchody, které prošly certifikačním procesem.

Konkurence: APEK varuje před e-shopem Smartexpert.czAsociace pro elektronickou komerci (APEK) vydala upozornění před e-shopem s elektronikou SmartExpert.cz, který prý neoprávněně užívá loga „APEK – Certifikovaný obchod“.

Doporučujeme zákazníkům maximální obezřetnost při objednávce na tomto portálu. Domníváme se, že se může jednat o podvod a že by se v případě platby již spotřebitelé nemuseli shledat se svými penězi,“ uvádí ve zprávě pro média Jan Vetyška, výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci.

APEK dále na adresu internetového obchodu SmartExpert.cz ve svém upozornění dodává: „Celý portál nápadně připomíná dřívější případy falešných e-shopů, o kterých APEK informoval v minulosti. Při objednávce na dobírku je zákazník informován, že u konkrétního zboží byl provozovatel nucen dobírku zrušit a přijímá pouze platbu předem.“

Smartexpert.cz podle informací na webu samotném provozuje plzeňská společnost I-consult. Zveřejněné zákonem vyžadované údaje o provozovateli souhlasí se zápisem do živnostenského rejstříku. Již v minulosti se však stalo, že tzv. falešné e-shopy zneužily veřejně přístupné údaje legitimních podnikatelských subjektů.

Na webu SmartExpert.cz se objevuje také logo „Heureka.cz – Ověřeno zákazníky“, ovšem na webu cenového rádce Heureka.cz v seznamu e-shopů, které se tímto označením mohou pochlubit, SmartExpert.cz není k nalezení.

Podle obchodních podmínek zmiňovaný e-shop akceptuje platbu na dobírku i předem převodem na svůj bankovní účet, přičemž zákazníkům doporučuje složit platbu přímo na pobočce banky. Prý z důvodu urychlení objednávky. Na stránkách e-shopu se dále uvádí, že preferuje kontakt se zákazníky elektronickou poštou. Údajně kvůli vytíženosti obchodu.

Screenshoty webových stránek e-shopu SmartExpert.cz

SmartExpert.cz

SmartExpert.cz

SmartExpert.cz

Zdroj: Asociace pro elektronickou komerci, ChannelWorld.cz
Úvodní foto: © filograph - Fotolia.com

Komentáře