Konica Minolta v ČR hlásí rekordní tržby za rok 2012

Česká pobočka společnosti Konica Minolta, výrobce tiskových řešení, zveřejnila své obchodní výsledky za rok 2012. Zároveň oznámila i řadu personálních změny.

Konica Minolta v ČR hlásí rekordní tržby za rok 2012Česká pobočka společnosti Konica Minolta, výrobce tiskových řešení, oznámila, že její tržby za rok 2012 činí 1,663 miliardy korun. Jde o meziroční nárůst o 12 %. Zisk po zdanění vzrostl téměř o 8 % na 85 miliónů korun. Společnost též oznámila strmý meziroční nárůst tržeb z přímého prodeje o 40 % na celkových 638 miliónů korun.

Konica Minolta si rok 2012 pochvaluje jako svůj rekordní na českém trhu. „Z pohledu dosažených výsledků pro nás byla klíčová realizace velkých zakázek u zákazníků, jakými jsou Česká spořitelna, ČSA nebo GE Money Bank,“ uvedl ve zprávě pro média Tomáš Bednář, generální ředitel společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech.

Konica Minolta v roce 2012 přestala na český trh dodávat osobní laserové tiskárny. Negativní dopady na dosažené výsledky to prý ale nemá, jak uvedl Tomáš Bednář: „Postupné opuštění segmentu domácností se na našem hospodaření negativně neodrazilo. Výnosy z prodeje malých tiskáren byly minimální a nekompenzoval je ani následný prodej spotřebního materiálu a dalších služeb.

Jiří Skopový míří do Singapuru do nejvyššího vedení

Dobré výsledky na českém trhu se prý odrazily i v hned několika personálních změnách. Dosavadní obchodní ředitel pro přímý prodej Jiří Skopový přechází do Singapuru jako člen nejvyššího vedení pro region jihovýchodní Asie. Nahradit jej má Pavel Štěpán, který měl dosud na starosti péči o klíčové zákazníky společnosti.

Stále roste poptávka po službách, které umožňují zjednodušit správu dokumentů a zvýšit efektivitu práce. Rozvoj digitalizace je pro nás velkou příležitostí. Prioritou pro letošní rok bude detailnější segmentace zákazníků,“ nastínil své plány ve zprávě pro média nový ředitel přímého prodeje české pobočky společnosti Konica Minolta.

Pavel Štěpán ještě v loňském roce působil v české pobočce konkurenční společnosti Xerox, kde od roku 2010 zastával pozici obchodního ředitele. V minulosti pracoval na různých pozicích také pro telekomunikační skupinu GTS CE.

Další oznámené personální změny v ČR

Českou pobočku společnosti Konica Minolta opouští také Pavel Čurda, dosavadní ředitel nepřímého prodeje. Nyní nastupuje na pozici výkonného ředitele chorvatského a slovinského zastoupení společnosti Konica Minolta.  

Na uvolněné místo v České republice přichází Tomáš Holubec, který tedy nyní bude mít na starost nepřímý prodej a zároveň distribuci značky Develop. „Pro rok 2013 chystáme například rozšíření sítě certifikovaných partnerů či posílení aktivit spojených s podporou prodeje dokumentových řešení,“ prozradil ve zprávě pro média Tomáš Holubec.

Ten pro společnost Konica Minolta pracuje již od roku 2006. Od té doby působil na různých manažerských pozicích v rámci oddělení produktového marketingu. Od roku 2011 zastával funkci manažera v oblasti distribuce a retailu.

Oblast produkčních strojů nově povede Petr Vavřík. „Letos pro nás bude výzvou zavádění služeb zaměřených na poradenství spojené s efektivním provozem tiskových zařízení ve firmách,“ uvedl Petr Vavřík ve zprávě pro média.

Současně však zůstává ve funkci ředitele přímého prodeje oblasti západní části Čech, kde působí již od roku 2008. Do společnosti Konica Minolta nastoupil o rok dříve.

Další změna se týká pozice ředitele přímého prodeje v oblasti Moravy a Slezska. Své dosavadní křeslo opouští Milan Kasík, který přebírá odpovědnost za tvorbu obchodní strategie na Slovensku a v Bulharsku.

Novým ředitelem přímého prodeje pro Moravu a Slezsko byl jmenován Michal Vyjídák. Pro společnost Konica Minolta pracuje od roku 2004. Začínal na pozici konzultanta pro oblast optimalizace tiskového prostředí.

Zdroj: Konica Minolta Business Solutions Czech
Úvodní foto: Konica Minolta

Komentáře