Katalog routerů od CZ.NIC má zákazníkům pomoci s výběrem

Sdružení CZ.NIC aktualizovalo projekt Katalog routerů o nové modely i poskytované informace.

Katalog routerů od CZ.NIC má zákazníkům pomoci s výběremKatalog routerů spustilo CZ.NIC již loni, letos tohoto rádce aktualizovalo, aby pomáhal potenciálním zákazníkům při výběru zařízení především do domácností.

Kromě nové várky testovaných modelů nastaly změny i v samotném pojetí stránek – rozhodli jsme se zaměřit na běžnějšího uživatele a koncipovat stránky tak, aby dokázaly posloužit jako rádce pro nákup domácího zařízení. Tedy strohé přehledy parametrů doplňují slovní hodnotící komentáře a modely jsou ohodnoceny informativním skóre, které umožňuje řazení modelů podle pořadí do kategorií Výhodná koupě, Špičkové routery a IPv6 za dobrou cenu,“ uvedl na blogu CZ.NIC Martin Sojka.

V současnosti katalog poskytuje informace o více než třiceti routerech devíti výrobců. Martin Sojka uvádí, že v laboratoři má tým připraveno k testování téměř 30 modelů od miniaturních zařízení až po nejvyšší řady s integrovaným pevným diskem a testováním zatím prošla jen část.

Nově CZ.NIC v metodice testuje rychlost routingu IPv4 i IPv6, rychlost downloadu a uploudu přes FTP, sdílení ve Windows (Samba) a stahování z webového rozhraní.

Jednotlivé modely mají do katalogu přibývat postupně, podle toho, jak se budou objevovat na trhu. CZ.NIC se také chystá nabídnout distributorům speciální pečeti pro zařízení, která splní požadovaná kritéria. Pečeť by měla sloužit jako marketingový nástroj.

Zdroj: blog.nic.cz
Úvodní foto: www.katalogrouteru.cz

Komentáře