IT firmy mají v ČR nejmotivovanější zaměstnance, tvrdí AonHewitt

Podle poradenské společnosti AonHewitt mají mezi českými firmami nejvíce motivované zaměstnance ty působící v oboru IT. Které konkrétní firmy vynikají motivovaností svých zaměstnanců?

IT firmy mají v ČR nejmotivovanější zaměstnance, tvrdí AonHewittNejmotivovanější zaměstnance mají v České republice společnosti působící v oboru informačních technologií. Motivovanost zaměstnanců je přitom důležitější než jejich spokojenost.Tvrdí to alespoň AonHewitt, nadnárodní poradenská společnost zaměřující se na řízení lidských zdrojů.

Dříve se u zaměstnanců měřila spokojenost, to ale už dnes nestačí. Firmám jde hlavně o výkon, a proto se začala měřit motivovanost (engagement),“ uvedl ve zprávě pro média Karel Palata, výkonný ředitel AonHewitt pro český a slovenský trh.

Podle společnosti AonHewitt její globální studie prokázaly, že firmy s vysokou motivovaností zaměstnanců mají vyšší návratnost investic a naopak menší fluktuaci i absenci. Více si prý také mohou vybírat při obsazování volných míst, protože je o ně větší zájem. 

Mezi dobré příklady firem s vysoce motivovanými patří prý lokální pobočky firem Cisco či Microsoft, případně Etnetera nebo Red Hat Czech.

Ve výrobních firmách jsou zaměstnanci více připoutáni ke svým zaměstnavatelům, mají nižší vůli odejít a hůře spolupracují v týmech. Naproti tomu v IT sektoru panuje mnohem větší otevřenost a přístupnost top managementu v komunikaci se zaměstnanci,“ uvedl ve zprávě pro média Karel Palata.

Zdroj: AonHewitt 
Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře