Intel představil referenční design tabletů pro školy

Společnost Intel zveřejnila referenční design tabletu pro školství s procesorem Intel Atom a operačním systémem Android.

Intel představil referenční design tabletů pro školyIntel Education Tablet má oslovit studenty a inspirovat je k vytváření zajímavého obsahu, uvádí výrobce v oznámení.

Tablet je vybaven předním i zadním fotoaparátem, integrovaným mikrofonem, stylusem a další prvky, které umožňují využít při výuce interaktivní a multimediální obsah. Možné je také připojení termální sondy nebo nasazení lupy.

Tablet je vybaven balíkem aplikací Intel Education Software, jehož součástí je například elektronická čtečka nebo nástroj pro pokusy, analýzu dat nebo malování. Tablet je rovněž vybaven softwarovými nástroji pro správu a zabezpečení.

Při návrhu tabletu Intel využil zkušenosti, které měl získat od více než deseti milionů učitelů a studentů z více než sto zemí světa.

Intel Education Tablet přichází ve dvou variantách. 10'' varianta je poháněna dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2460, na kterém běží operační systém Android 4.0. Zařízení v této konfiguraci váží 0,75 kg a výdrž baterie má dosáhnout až 6,5 hodiny.

Druhá varianta má 7'' displej, jednojádrový procesor Intel Atom Z2420 a operační systémem Android 4.1. Váží 0,36 kg a baterie má vydržet až 8 hodin.

Oba tablety chrání antivirové zabezpečení McAfee Mobile Security a jejich displeje jsou chráněny protinárazovým systémem pro případ pádu. Více k ochraně Intel nedodává. Oba referenční designy jsou kompatibilní s platformou Intel Education.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: Intel

Komentáře