Intel představil architekturu Silvermont: úsporný, ale výkonný Atom

Společnost Intel představila svou novou mikroarchitekturu Silvermont, která je zaměřena zejména na nízkoenergetický provoz v chytrých telefonech i datových centrech.

Intel představil architekturu Silvermont: úsporný, ale výkonný AtomMikroarchitektura Silvermont, navržená a optimalizovaná na 22nm SoC proces za použití tranzistorů 3D Tri-Gate, bude pohánět řadu produktů, které vyžadují energeticky úsporné procesory. Nová zařízení budou uváděna na trh v druhé polovině letošního roku.

Silvermont nabízí podle Intelu trojnásobný výkon v porovnání s existující generací procesorů Atom, anebo stejný výkon na jádro při 5krát nižší spotřebě.

První testování našich SoC produktů vyrobených na bázi 22nm včetně ‚Bay Trail‘ a ‚Avoton‘ dostalo od našich zákazníků příznivé hodnocení. Do budoucnosti chceme urychlit rozvoj této úsporné mikroarchitektury tak, abychom nové modely mohli uvádět každý rok,” uvedl v oznámení Dadi Perlmutter, výkonný viceprezident a produktový ředitel Intelu.

Nové procesory Intel pro tablety i servery

Čtyřjádrové SoC Bay Trail by se na trhu měly objevit na podzim v tabletech a očekává se, že  více než zdvojnásobí výkon aktuální generace tabletů, uvádí Intel. Stejně tak je lze využít pro notebooky či desktopy.

Do konce roku by se měl na trhu objevit i Intel Merrifield, který oproti současným produktům umožní vyšší výkon a delší životnost baterie a rovněž nabídne podporu pro kontextově nebo osobně orientované služby, velmi rychlé připojení pro streamování z webu a lepší zabezpečení.

Intel Avoton je díky své energetické účinnosti a vysokému výkonu na watt určen pro mikroservery, úložná zařízení a škálování pracovních úkolů v datových střediscích. Avoton je SoC druhé generace procesoru Atom, která umožní 64bitový provoz, opravy špatného kódu a podporu virtualizačních technologií. 

Rangeley je pak zaměřen na síťovou a komunikační infrastrukturu, zejména na nižší až střední routery, switche a bezpečnostní aplikace. Oba produkty by se měly na trhu objevit v druhé polovině roku.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře