Intel koupil dvě softwarové společnosti

Akvizice má servisním partnerům pomoci spravovat API a generovat další příjmy.

Intel koupil dvě softwarové společnostiIntel akvizicí rozšířil své portfolio o další nástroje, které mají pomoci vyvíjet a spravovat programy a rozhraní.

Jde o americké firmy Aepona a Mashery, které nabízejí software pro správu API (application programming interfaces), jež má umožnit partnerům monetizovat služby pro zákazníky.

Nástroje pro správu API od firmy Aepona dokážou najít lokaci, typ zařízení a poskytnout další funkce vázané na mobilní připojení, které mohou využít například poskytovatelé služeb pro jednorázové platby. Mashery zase poskytuje software, který pomáhá partnerům spravovat nasazené nástroje API.

Většina softwaru nabízená společnostmi Aepona a Mashery je určena pro mobilní zařízení a mobilní transakce, které jsou v souladu se zaměřením Intelu na chytré telefony a tablety. Jednotka bude integrována do divize služeb, uvedl Intel v oznámení.

Intel již nabízí řadu programovacích nástrojů, z nichž jsou některé úzce navázané na jeho x86 hardware. Vlastní také Wind River, operační systém pro vestavené produkty. Mimo to Intel provozuje tržiště AppUp, kde mohou vývojáři prodávat aplikace pro počítače a mobilní zařízení.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře