Intel chce novými Atomy vytvořit další trh s notebooky a tablety za 200 dolarů

S využitím nových procesorů Atom chce Intel vytvořit alternativní trh low-costových počítačů a tabletů.

Intel chce novými Atomy vytvořit další trh s notebooky a tablety za 200 dolarůIntel expanduje do oblasti low-costových notebooků a tabletů s cenou začínající na 200 dolarech (cca 4 000 Kč). Dosáhnout toho chce novými procesory Atom na architektuře Silvermont, které má oznámit příští týden.

Výrobce chce během letošního roku uvést na trh tablety a notebooky s odnímatelnými nebo skládacími displeji a procesory Atom s kódovým označením Bay Trail, a to v ceně mezi 200 a 399 dolary.

Silvermont je první změna v architektuře čipů Atom od roku 2008, kdy byly uvedeny na trh a následně kritizovány za svůj výkon. Intel v nové generaci slíbil vyšší výkon a delší výdrž baterií v tabletech, smartphonech a noteboocích.

Intel uvedl, že levné tablety a notebooky s OS Android a Windows a se čtyřjádrovými procesory Bay Trail budou dostupné během prázdnin. Čipy Silvermont zahrnují také Merrifiled pro smartphony, který bude uveden příští rok, a Avoton, který je určen pro servery s nízkou spotřebou.

Již dříve Intel prezentoval Bay Trail jako procesor pro tablety, ale v dubnu uvedl, že jej nasadí i do levnějších konvertibilních notebooků, klasických notebooků a desktopů v ceně pod 599 dolarů. Nová generace čipů Silvermont nahradí předcházející řadu Atomů používanou v netboocích, které byly kritizovány za slabý výkon.

Bay Trail taktéž sjednotí řadu starších Atomů, jako jsou Cedar Trail pro netbooky, Clover Trail pro tablety a do jisté míry také Medfield (Clover Trail+).

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře