IDC: Velká data zvyšují poptávku po úložných řešeních

Podle posledního výzkumu analytické společnosti IDC roste spolu s poptávkou po big data také prodej úložných řešeních. Jaká je předpověď a s čím se musí firmy při nasazení analýzy dat potýkat?

IDC: Velká data zvyšují poptávku po úložných řešeníchKritickou součástí infrastruktury pro velká data jsou úložné systémy, které podle odhadů analytiků porostou v letech 2011 až 2016 meziroční mírou růstu 53 % (CAGR).  Podle IDC totiž v blízké budoucnosti u většiny organizací výrazně poroste objem generovaných, zpracovávaných a ukládaných dat

„Storage systémy budou během let 2011 až 2016 jednou z největších oblastí výdajů pro big data analýzu ,“ říká Ashid Nadkarni z IDC.

Obrat by se měl podle odhadů analytiků zvýšit v 379,9 milionů dolarů v roce 2011 na téměř 6 miliard dolarů v roce 2016.

Pro 68,6 % oslovených organizací je primárním ukazatelem pro volbu storage architektury výkon a 59,5 % považovalo za primární cenu (v průzkumu bylo možné volit více odpovědí). Méně než 31 % respondentů odpovědělo, že v současné době nemá žádný firemní storage systém pro velká data, ale plánují jen nasadit během následujících šesti měsíců.

Průzkum IDC odhaluje také další faktory, kterým musí organizace čelit během a po nasazení infrastruktury pro velká daza. Jde především o to, jaká data analyzovat, jak je ukládat před a po analýze a jak využít získané výsledky v byznysu.

Analýzu provozních dat považuje jako primární případ užití 63,7 % respondentů. Zpracování transakčních dat z prodejních systémů považuje za primární 53,3 % oslovených.  

Firmy nezapomínají ani na zákazníky. Podle 61 % respondentů je zvyšování spokojenosti zákazníků největší vůbec největší výzvou, kterou se snaží řešit big data analýzou.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © petrafler - Fotolia.com

Komentáře