IDC snižuje odhad pro trh tabletů v roce 2013

IDC snížilo předpokládaný růst trh tabletů z důvodu částečného odklonu zájmu spotřebitelů k nositelné elektronice a phabletům.

IDC snižuje odhad pro trh tabletů v roce 2013Analytici IDC snížili současný výhled prodeje tabletů pro letošní rok o 1 procentní bod z 229,3 milionu kusů na 227,4 milionu kusů. Předpověď snížili i na další roky z důvodu rostoucí konkurence v podobě nositelné elektroniky a velkých smartphonů.

Celosvětové dodávky tabletů mají v roce 2017 dosáhnout 407 milionů kusů proti původnímu odhadu 410 milionů kusů.

Nižší než předpokládané druhé čtvrtletí, brzděné nedostatkem větších produktových novinek znamená, že druhá polovina roku bude pro trh tabletů ještě kritičtější, který se tradičně těšil největším dodávkám během Vánoc,“ uvedl Tom Mainelli z IDC.

Phablety (zařízení mezi smartphonem a tabletem) a nositelná elektronika ovlivní především rozvinuté trhy – USA, západní Evropu a Japonsko – a následně budou mít dopad na další regiony, dodal Mainelli.

IDC zároveň dodává, že rozvíjející se trhy jako Africa, střední a východní Evropa, Čína, latinská Amerika a Blízký východ budou tvořit 51 % dodávek v roce 2017.

Zdroj: IDCKomentáře