IDC: Pro CIO jsou letos prioritou inovace a obchodní strategie

Podle průzkumu agentury IDC jsou letošní prioritou CIO inovace. Zároveň se šéfové firemního IT mají více zaměřovat na obchodní než na technologické strategie. Jaké hledají dodavatele?

IDC: Pro CIO jsou letos prioritou inovace a obchodní strategieVrcholoví pracovníci v oblasti IT se budou letos zaměřovat více na obchodní než na technologické strategie. Na základě průzkumu The CIO’s 2013 Agenda to uvedla analytická společnost IDC.

Pro rok 2013 jsou dle průzkumu IDC nezbytnou součástí agendy CIO inovace. Více než polovina dotazovaných (56 %) uvedla, že často vyhledávají dodavatele, se kterými mohou spolupracovat na inovačních projektech. 

Řada CIO si navíc takříkajíc uvolňuje ruce, aby se právě inovacím mohla hlouběji věnovat. Více než dvě pětiny (42 %) dotázaných CIO prý deleguje co největší část svých aktivit na jiné pracovníky, aby se sami mohli co nejvíce soustředit na hledání nových příležitostí a na rozvoj inovativních služeb.

Od IT manažerů se očekává, že se budou stále více zaměřovat na rozvoj inovací, nových produktů a služeb. Je pro ně nezbytné, aby se co nejvíce podíleli i na tvorbě obchodní strategie a díky tomu získávali kromě technických znalostí i obchodní dovednosti,“ uvedl ve zprávě pro média Steven Frantzen, viceprezident IDC pro region EMEA.

CIO: Vedení IT patří do vrcholového managementu

Podle téměř tři pětin oslovených CIO (přesně 56 %) oslovených agenturou IDC je důležité, aby vedení IT bylo součástí vrcholového firemního managementu.

Nejlepším způsobem, jak dosáhnout toho, aby se CIO mohli podílet na rozhodování  a stali se součástí vyššího managementu, je úzká spolupráce s obchodními manažery při přiřazování priorit IT projektům. Alespoň si to myslí téměř tři čtvrtiny respondentů z řad CIO.

Necelá polovina (49 %) z nich pak souhlasí s tím, že vedoucí pracovníci podnikového IT musí znát obchodní procesy stejně dobře jako jejich kolegové na obchodních pozicích.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © redav - Fotolia.com

Komentáře