IDC: Nejlepší cloudoví partneři Microsoftu rostou dvakrát rychleji než trh

Studie společnosti IDC ukazuje, že partnerské firmy, jejichž zisk tvoří z více než 50 % cloudové služby, rostou dvojnásobně rychleji než zbytek trhu.

IDC: Nejlepší cloudoví partneři Microsoftu rostou dvakrát rychleji než trhMicrosoft ve spolupráci s analytickou společností IDC představil na světové partnerské konferenci výsledky výzkumu využívání cloudu. Ukazují, že partneři, jejichž zisk je více než z 50 % generován z cloudových služeb, rostou dvojnásobnou rychlostí než ostatní.

IDC také zjistilo, že zisk na jednoho zaměstnance je o celých 30 % vyšší než u firem, které se možnostmi cloudu zatím nezabývají.

Cloud jako takový není příčinou těchto impozantních výsledků, i když je jejich nedílnou částí. Nejvýkonnější partneři jsou vizionáři, kteří začali s cloudovými technologiemi dřív než jejich konkurenti,“ vysvětlil v oznámení Darren Bibby, programový viceprezident výzkumu pro distribuční kanály IDC.

Bibby také varuje před ujíždějícím vlakem: „Nacházíme se v bodě všeobecného přechodu na cloudová řešení a partneři, kteří nepřesunou alespoň část svého byznysu do cloudu, pravděpodobně nepřežijí.

Když cloud, tak od jednoho providera

Podle výzkumu zákazníci využívající cloud preferují kompletního řešení dodávky služeb od jednoho poskytovatele.

Až 63 % dotázaných klientů předpokládá, že by využilo nabídky jednoho poskytovatele cloudových služeb, 67 % respondentů by nakoupilo více služeb od jednoho partnera a 74 % očekává, že jejich poskytovatel bude schopen přesunout cloudové služby zpět na on-premise řešení.

Průzkum IDC potvrzuje, že zákazníci preferují partnery, kteří jim dokáží nabídnout  hybridní řešení, tedy možnost kombinovat cloudové služby s tradičním IT a provázání veřejných i privátních cloudových prostředích,“ dodal k výsledkům Dalibor Kačmář, manažer serverové divize, Microsoft.

Další vlna veřejného cloudu přinese podnikové aplikace

Podle průzkumu IDC se v další vlně aplikací vhodných pro veřejný cloud objeví byznys aplikace, CRM a ERP.

Z infrastruktury a služeb to budou IT help desk a IT management (dekstop, server, síť...) nebo hostingové infrastrukturní služby.

Kompletní studii naleznete na webu společnosti Microsoft.
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře