Icecat: On-line poptávka po noteboocích celosvětově klesla o 9 %

Měřeno počtem stažených produktových listů projektu Icecat.biz on-line poptávka po noteboocích klesla o 9 %, ale po tabletech vyskočila (126 %). Podíl ultrabooků mezi notebooky se blíží 6 %.

Icecat: On-line poptávka po noteboocích celosvětově klesla o 9 %V top 10 celosvětových značek e-kanálu (podle počtu stažených produktových listů) upevňujíPhilips (+93 %) a HP (+15 %) své pozice na špici. HP se ve statistice Icecat.biz daří díky šíři svého portfolia a Philips pak posiluje svou přítomnost v online kanálu díky své silné viditelnosti v segmentech spotřební elektroniky a osvětlení.

V Top 10 nejrychleji rostoucích značek e-kanálu najdeme Intel (+107 %), Startech.com (+143 %) a Newstar (+128 %). Mimo tento seznam stojí za zmínku Dell (+57 %), který se v těchto přehledech postupně posunuje nahoru hned od prvního okamžiku, kdy před několika lety zahájil svou strategii vstupu do nepřímého prodejního kanálu. Intel boduje i díky postupnému mizení AMD z počítačového světa.

Graf: Top 10 značek v globálním on-line prodeji (podle produkt. listů

 Icecat: top 10 značek v globálním on-line prodeji (podle produkt. listů)

Zdroj: Icecat.biz

Poptávka po noteboocích, jakožto nejdůležitější kategorii on-line prodejního kanálu podle měření Icecatu, se ve 2. čtvrtletí letošního roku snížila o 9 %.To je v souladu s celosvětovými odhady vývoje prodejů této IT kategorie. V takovémto defenzivním tržním cyklu se relativně dobře daří produktům z kategorie spotřebního materiálu (zvl. cartridgím).

V tomto čtvrtletí také rostl podíl ultrabooků mezi notebooky na 6 % v porovnání s 1,7 % v lednu tohoto roku. Tablety jsou tou nejrychleji rostoucí kategorií v segmentu počítačových zařízení.

Graf 2: Top 10 produktových kategorií v globálním on-line prodeji (podle produkt. listů)

Icecat: top 10 produktových kategorií v globálním on-line prodeji (podle produkt. listů)

Zdroj: Icecat.biz

V Top 10 nejrychleji rostoucích kategorií jsou to opět kategorie ze segmentu serverů, které zaujímají přední místa. V segmentu spotřební elektroniky si i nadále vedou dobře LED TV (+79 %); kávovary rovněž bodovaly (+51 %). Naopak LCD televize klesly o 41 %.

Graf 3: Top 10 nejrychleji rostoucích produktových kategorií v globálním on-line prodeji (podle produkt. listů)

Icecat: top 10 nejrychleji rostoucích produktových kategorií v globálním on-line prodeji (podle produkt. listů)

 

Zdroj: Icecat.biz

Icecat NV je vydavatelem statistik o stavu e-commerce a dodavatelem technických specifikací produktů a jejich popisů (produktových listů). Popularita stahování produktových listů dané značky je ovlivněna popularitou jejích produktů všeobecně; umístěním v hodnocení kupujících a uživatelů; dostupností v distribuci a v online prodejním kanálu; úrovní standardizace produktových dat pro vyhledávání a porovnávání; online kampaněmi a dalšími faktory.

Zdroj: Icecat
Úvodní foto: © Vladislav Kochelaevs - Fotolia.com

Komentáře