IBM zavádí co-sellingový model prodeje s partnery

Divize Systems and Technology společnosti IBM se chystá zavést model společného prodeje s channel partnery po celém světě.

IBM zavádí co-sellingový model prodeje s partneryDave Carlquist, viceprezident pro prodejní kanály divize STG v IBM, potvrdil sesterskému webu CDN prostřednictvím odpovědi na blogu, že divize Systems and Technology Group začne s top partnery po celém světě spolupracovat při prodeji.

IBM uvedlo, že co-sellingový model má posílit cestu na trh z pohledu výrobce i channel partnera, a je v současnosti zaváděn celosvětově.

Model společného prodeje má poskytnout větší hodnotu zákazníkům, kteří mají přístup ke zdrojům partnera i obchodníka IBM. Má zlepšit zapojení partnerů v terénu z technického i obchodního pohledu a rozšířit schopnost výrobce poskytovat hodnotu, dosahovat ziskového růstu a zachytávat nové příležitosti na trhu.

Přechodem na model co-sellingu se poskytovatelé řešení stanou primární cestou na trh pro servery, storage a networking většiny klientů IBM zejména v midmarketu, uvedl Carlquist na blogu.

Úspěch obchodních specialistů STG v IBM má být přímo napojen na úspěch channel partnerů. To má zajistit vyšší spolupráci mezi interním obchodním oddělením IBM a resellery s cílem nalézt více příležitostí pro zvýšení prodeje spolu s technickou podporou. 

Zdroj: CDN

Úvodní foto: © valentinT - Fotolia.com

Komentáře