IBM kupuje Trusteer kvůli ochraně koncových bodů

IBM podepsali akviziční dohodu s bezpečnostní společnosti Trusteer a plánuje založit softwarovou laboratoř v Izraeli.

IBM kupuje Trusteer kvůli ochraně koncových bodůFinanční podmínky akvizice firmy Trusteer společnost IBM nezveřejnila. Trusteer s pobočkami v Bostonu a Tel Avivu je poskytovatelem technologie a služeb ochrany koncových bodů před kybernetickým zločinem. Jeho zákazníky jsou např. přední americké a kanadské banky.

Akvizice má IBM poskytnout schopnosti dodávat bezpečnost jako služub z cloudu, ochranu proti podvodům, ochranu před pokročilými přetrvávajícími hrozbami či zabezpečení mobilních transakcí.

Technologie Trusteer budou komplementem k existující nabídce softwaru jako služby IBM v oblasti ochrany proti podvodům (např. QRadar, i2, SPSS, InfoSphere a Enterprise Content Management).

Cybercrime Prevention Architecture společnosti Trusteer kombinuje vícevrstvý bezpečnostní software se schopností porozumět hrozbám v reálném čase. Má tak bránit proti malwaru, phishingovým útokům a splnit přitom zákonné požadavky.

Softwarová laboratoř v Izraeli má zaměstnat na 200 odborníků IBM a Trusteeru. Pracovat budou na výzkumu a vývoji bezpečnostního softwaru se zaměřením na bezpečnost mobilních zařízení a aplikací, pokročilé hrozby, malware, podvody a finanční zločiny.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IBM, Trusteer

Komentáře