HP to nevzdává, pracuje na novém smartphonu

Výkonný zástupce společnost HP potvrdil, že výrobce pracuje na nových chytrých telefonech. Prý nikdy není pozdě to zkusit znova.

HP to nevzdává, pracuje na novém smartphonuDva roky poté, co Hewlett-Packard v podstatě upustil od mobilního byznysu s WebOS, se znovu objevuje zpráva, že pripravuje nová smartphone.

Na otázku Financial Express, zda HP pracuje na smartphonu, odpověděla Yam Su Yin, senior director consumer PC a media tablets Asia Pacific: „Odpověď je ano, ale nemohu dát termín. Bylo by hloupé, kdybychom říkali ne. HP musí být ve hře.

Neupřesnila, jaký operační systém by smartphone měl používat nebo kdy by měl být uveden, uvedla však, že nikdy není pozdě vstoupit do arény chytrých telefonů.

Smartphone Palm Pre a tablet HP TouchPad používaly operační systém WebOS, který HP koupilo v roce 2010 od společnosti Palm. Poté, co se mu však nedařilo, HP svou mobilní divizi v roce 2011 zavřelo.

Po nějakou dobu HP zvažovalo, že OS prodá, ale později roku 2011 oznámilo, že poskytne kód webOS open-source komunitě.

Lze očekávat, že se HP zaměří na mobilní zařízení s OS Android. V červnu výrobce oznámil Slate 21 – 21,5“ AIO využívající Android 4.2.2.

Zdroj: IDG News Service, Financial Express
Úvodní foto: © Marc Xavier - Fotolia.com

Komentáře