HP sjednocuje partnerský program a zrychluje žádosti o speciální ceny

Společnost HP na setkání v Brně seznámilo partnery s novinkami v podpůrných programech. Ověřte si, na jakou úroveň pro tranzici dosáhnete.

HP sjednocuje partnerský program a zrychluje žádosti o speciální cenySpolečnost Hewlett-Packard na nedávné akci HP PPS Energizer v Brně seznámilo obchodní partnery nejen s produktovými novinkami v segmentech tisku a PC, ale i s novými změnami v programech PartnerOne a SmartQuote.

Jaké úrovně dosáhnete?

Změny v programu PartnerOne pro divizi PPS (tisková a PC řešení) na finanční rok 2014 představila Lucie Kratochvílová, channel business support manager společnosti HP. Mezi hlavními uvedenými změnami a cíli aktualizovaného programu je například sjednocení jeho struktury na celosvětové úrovni, integrace HP služeb nebo sjednocení v rámci značky a kompenzačního modelu.

Program zaznamenal změny v rámci struktury PPS, úrovní partnerství a kritérií při tranzici do finančního roku 2014. Partneři se i nadále budou pohybovat na pyramidě úrovní podle svého obratu a případně se specializovat v jedné ze tří oblastí (Personal systems, Services a Printing) pro dosažení statutu Specialist. Některé specializace se však s tranzicí ruší.

Lucie Kratochvílová k tomu uvedla, že v prvním říjnovém týdnu dostanou všichni partneři zprávu o tom, na jaké úroveň které kategorie se budou po tranzici nacházet. Samotné změny a tresholdy potom mají přijít koncem tohoto měsíce.

Své certifikace si partneři mohou ověřit na stránce certificationexplorer.com a v případě nejasností kontaktovat právě Lucii Kratochvílovou.

Speciální ceny nyní pod jednou střechou

V programu žádostí o speciální ceny SmartQuote došlo k prvnímu říjnu rovněž k několika změnám. Tou největší je sjednocení segmentů Computing a Printing pod SmartQuote (Computing dosud spadal do procesu Special Price Request), přičemž by se k nim v dohledné době měly přidat i segmenty serverů a networkingových produktů.

Rovněž došlo ke snížení minimálních limitů pro podání žádosti na 3 000 eur (dříve 7 000 eur), přičemž toto platí pro jakoukoliv kombinaci PPS produktů (dříve musela být celá částka utracena buď za PC, nebo za tisková zařízení bez možnosti kombinace).

Zrychlit by se mělo i vyřizování žádostí. Společnost uvedla, že žádosti do 15 000 eur budou vyřízeny v řádu minut oproti dřívejším několika dnům.

HP partnerům dále sdělilo, že bude v rámci SmartQuote pořádat školení, aby jim pomohli se ve změnách zorientovat.

Zdroj: ChannelWorldKomentáře