HP se nevzdává mobilní revoluce v tisku

Mobilní tisk je novým tématem, který má oživit argumentaci při prodeji tiskáren. HP nový trend adresuje skrze technologii NFC.

HP se nevzdává mobilní revoluce v tiskuNa HP Fall Launch, tiskové konferenci v Barceloně, uvedlo HP nová tisková zařízení a doplňky pro rozšíření současných modelů, které mají podpořit tisk z mobilních zařízení.

HP přiznává, že díky mobilitě vzniká nové firemní tiskové prostředí, papír v něm však stále ještě dominuje. Možná, že nás čeká plně digitální kancelář, dnešní firemní svět se však pohybuje ve světě papíru i tisku, zaznělo při oznámení ze strany HP.

Společnost přijala mobilní tisk jako megatrend a vyvinula řadu nových produktů, aby adresovala rostoucí trh. Na druhou stranu výrobce přiznává, že trend není jen o uvedení nových zařízení, ale také zajištění připojení do sítě a stažení obslužné aplikace.

Úplnou novinkou v komerčním portfoliu tiskáren, která se objeví na trhu mezi prvními, jsou multifunkční zařízení s integrovanou NFC technologií umožňující tisk z mobilů a tabletů pouhým přiložením. Uživatel tak nemusí hledat v seznamu síťových tiskáren tu, u které stojí a nemusí řešit párování. 

HP 1200w Mobile Print Accessory Výrobce nezapomíná ani na miliony zákazníků série LaserJet, kteří neplánují nákup nové tiskárny, ale inovativní tisk přes NFC by využily. HP vyvinulo nové příslušenství HP 1200w Mobile Print Accessory a HP JetDirect 2800w for FutureSmart Fleet, které po připojení přes USB rozhraní bez nutnosti další instalace umožní bezdrátový tisk stejně jako nové modely tiskáren. 

HP 1200w Mobile Print Accessory bude v regionu EMEA dostupné od poloviny listopadu za 38 eur. etDirect 2800w for FutureSmart Fleet má na trhy EMEA přijít začítkel prosince za 50 eur.

Novým bezdrátovým tiskem s NFC párováním budou vybaveny řady laserových tiskáren HP LaserJet Enterprise M800 Technologicky řešení využívá krátkodosahové 802.11 sítě. Mobilní zařízení tak rozpozná tiskárnu a vytvoří peer-to-peer síť v rozsahu 20-30 metrů. Přenos probíhá při 128bitovém šifrování.

Novým bezdrátovým tiskem s NFC párováním budou vybaveny řady laserových tiskáren HP LaserJet Enterprise M800 a M750 a dále inkoustové multifunkce HP LaserJet Pro M435nw.

Pro využití bezdrátového tisku je pro BlackBeery, iOS a Android k dispozici aplikace ePrint Enteprise. Podporu pro iOS a Android lze řešit přes HP Capture and Route 1.3.

Zdroj: ChannelWorld, HP
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře