HP mění partnerské programy a investuje do nich 1,5 miliardy dolarů

Hewlett Packard se rozhodl upravit své partnerské programy a toto rozhodnutí podpořil masivní investicí. Jaké změny se chystají?

HP mění partnerské programy a investuje do nich 1,5 miliardy dolarůHP oznámilo, že cílem změn je především zjednodušit a zlepšit a zkvalitnění programů. Chce pomoci partnerům lépe využít nové trendy a příležitostí jako jsou cloud, virtualizace, big data a mobilita. Výrobce chce do této iniciativy ve fiskálním roce 2013 investovat celkem 1,5 miliardy dolarů.

Investice bude podle Lynn Andersonové, víceprezidentky HP, ještě vyšší, neboť nezahrnuje slevy a rabaty poskytnuté partnerům. Změny odstartuje HP 1. 5. letošního roku. HP své plány oznámilo na konferenci Global Partner Conference v Las Vegas tento týden.

Partnerské programy čeká zjednodušení

V rámci programu PartnerOne chce HP nasadit zjednodušený a konzistentní model, a ruší tak omezení na obrat, címž dovolí partnerům využívat více prodejních nástrojů. Pro vyšší specializaci nabídne vyšší slevy a umožní partnerům zvýšit ziskovost.

Výrobce také prodlouží dobu, po kterou budou moci partneři využívat marketingové prostředky a to ze tří na šest měsíců. Podle HP se tak zvýší flexibilita marketingových aktivit i cash flow. V rámci školícího programu HP ExpertOne chce zjednodušit a racionalizovat své prodejní a technické certifikace.

Naším cílem je poskytnout konzistentní řešení, které partnerům usnadní nákup, prodej a růst výnosů spolu s HP“, říká ke změnám CEO HP Meg Whitman.

Nový program pro Autonomy

HP rovněž oznámilo spuštění nového partnerského programu Autonomy, který je navržen podle programu PartnerOne a usnadní prodej a marketing produktů a služeb HP Autonomy.  

Analytická platforma HP Vertica je nově dostupná přes partnerský program HP PartnerOne. Partnerům to podle výrobce umožní využít tržních příležitostí v oblasti vysoce výkonných řešení a big data analýzy.

Cloud nově i s financováním

Nový program HP CloudSystem Ready usnadní členům programu HP AllianceOne přesun aplikací z klasických serverů do cloudu. Resellerům, poskytovatelům služeb a nezávislým softwarovým vývojářům totiž nabízí testování aplikací za použití HP CloudSystem, a to včetně přístupu k testovacím prostředím, školení, sebe certifikace a mnohé další.

Aby mohli zákazníci snadněji budovat cloudová centra, mohou také nově využít finanční služeb dceřiné společnosti HP Financial Services.

Dále HP oznámilo novou specializaci v rámci skupiny HP Printing and Personal Systems(PPS) zaměřenou na nabídku služeb PPS.

Poslední novinkou je program HP Verified Online Supplies Reseller Program, který zákazníkům umožňuje vyhledat autorizované partnery HP certifikované pro prodej originálního spotřebního materiálu.

Zdroj: IDG News Service, HPKomentáře