Hitachi: nové projektory do škol ED-X40 a ED-X42

Společnost Hitachi oznámila uvedení nových LCD projektorů ED-X40 a ED-X42, které šetří peníze a minimalizují dopad na životní prostředí díky prodloužení intervalu údržby až na 6000 hodin provozu a snížení spotřeby elektřiny.

Hitachi: nové projektory do škol ED-X40 a ED-X42Autorizovaní distributoři pro ČR: AT Computers, Profimedia, Schuss
Autorizovaní distributoři pro SR: AT Computers SK

"Majitelé projektorů v sektoru vzdělávání chtějí stejně jako všichni ostatní minimalizovat celkové náklady na vlastnictví po dobu provozní životnosti projektoru, a přesně s tímto záměrem byly nové modely navrženy. Inovace spočívá v 6000hodinovém cyklu údržby filtru, stejně dlouhé době životnosti lampy a v nízké spotřebě elektřiny, což znamená, že průběžně šetříte peníze i životní prostředí," říká Axel Kutschke, hlavní ředitel divize prezentačních produktů společnosti Hitachi Digital Media Group. "Společnost Hitachi v tomto směru nadále pokračuje v inovacích, takže může nabídnout trvale udržitelná řešení projekce, která znamenají dlouhodobý přínos a výkonnost dnes i v budoucnu."

Hlavním vylepšením je nový hybridní filtr vzduchu, který je navržen pro provozní cyklus o délce 6000 hodin, což odpovídá prodloužené 6000hodinové životnosti lampy (v úsporném režimu). Tím, že společnost Hitachi vyvinula tyto dvě hlavní servisní položky s prodlouženým cyklem údržby, snižuje se počet jednotlivých servisních návštěv a prodlužují se intervaly mezi nimi. Minimální údržba a snížený objemu elektronického odpadu pak má zásadní vliv na snižování nakladů a uhlíkové stopy v životním prostředí. Významnou úsporu po dobu životnosti projektoru také přinášejí zdánlivě malá vylepšení, jakým je snížení spotřeby elektřiny u lampy o 10%.

Navzdory úsporným řešením snižujícím celkové náklady na vlastnictví zůstávají tyto dva modely věrné charakteristickým rysům společnosti Hitachi, co se týče kvality, použitelnosti a výkonnosti. Mezi funkce, které u obou modelů usnadňují použití ve stresujícím prostředí učebny, patří například vlastní pojmenování vstupů, předvolby rozlišení, režim promítání na černou a bílou tabuli a možnost změnit frekvenci pro IR dálkové ovládání. Tlačítko "My Button" na dálkovém ovládání a funkce 'My Text' umožňují učitelům přizpůsobit projektor jejich specifickým potřebám a nové funkce šablon nabízí promítání pomocných linek na bílou nebo černou tabuli, což zjednodušuje učitelům psaní. Tato šablona rovněž představuje promítací vzor, který umožňuje nastavení a instalaci projektoru bez připojení PC nebo jiného zdroje obrázků.

V otázce zabezpečení, které je pro zákazníky ze sektoru vzdělávání zásadně důležité, získaly modely ED-X40 a ED-X42 vysoké hodnocení 6.stupně bezpečnosti ve všech kategoriích ochrany před odcizením. Kromě detektoru změny polohy, víceúrovňového zámku PIN, úchytu pro zámek Kensington, neodstranitelného bezpečnostního štítku a vylepšeného bezpečnostního třmenu, který nyní umožňuje připojení delšího řetězu, take zářivě oranžová barva modelu ED-X40 představuje zřetelnou ochranu před krádeží.

V úsporném režimu oba nové modely pracují při nízké hlučnosti 29dB a poskytují standartní úroveň jasu vhodnou pro vzdělávání 1500 ANSI lumenů, což odpovídá směrnicím BECTA o zdraví a bezpečnosti pro časté uživatele. Tyto hodnoty se zvýší na 39dB a 2200 lumenů v normálním režimu. Výbornou kvalitu obrazu v prostředí jakékoli učebny zajišťují funkce vyrovnání gamma křivky, 2-3 pulldown, progressive scan, redukce šumu a také režim promítání při denním světle.

Doporučená koncová cena projektorů ED-X40/ED-X42 je 23 170 Kč s DPH.

 

Komentáře