Hewlett-Packard uvádí novou sadu bezpečnostního podnikového softwaru a služeb

Sada produktů a služeb HP má být reakcí na rostoucí kybernetickou kriminalitu a změny trendů v používání počítačové techniky v podnicích.

Hewlett-Packard uvádí novou sadu bezpečnostního podnikového softwaru a služebSpolečnost Hewlett-Packard dnes prostřednictvím tiskové konference informovala o sadě nových produktů a služeb v segmentu bezpečnostního softwaru pro podniky.

Podle vyjádření Radovana Dršaty, regionálního ředitele HP Software pro Českou republiku a Slovensko, celosvětově stoupá počet kybernetických útoků na podnikové sítě. Zároveň s tím se objevily některé trendy, které oslabují bezpečnost firemních sítí. Zejména jde o politiku BYOD (Bring-your-own-device), která umožňuje zaměstnancům připojení na podnikovou síť prostřednictvím vlastních zařízení.

Společnost uvedla, že kybernetická kriminalita ročně vynáší 104 miliard dolarů a že pachatelé jsou čím dál organizovanější a lépe financovaní, což s sebou nese nutnost lepší ochrany sítí a dat. Nová nabídka HP má být reakcí právě na tyto trendy.

Novinky mezi bezpečnostními produkty

HP nově nabízí následující technologie:

  • HP Threat Central – komunitní platforma pro získávání bezpečnostních informací, umožňující automatizovanou spolupráci mezi organizacemi v reálném čase.
  • HP TippingPoint Next-Generation Firewall (NGFW) – firewall přizpůsobený používání cloudových a mobilních technologií a BYOD zařízení
  • HP ArcSight a HP Fortify – bezpečnostní technologie orientované na ochranu dat.
  • HP SureStart – podle HP první „samoléčebná“ technologie na obnovu systému BIOS do původního stavu v případě útoku nebo porušení.

Služby pro zajištění bezpečnosti

Firma zároveň představila nové bezpečnostní služby, jež mají pomoci intením bezpečnostním týmům řešit situace porušení bezpečnosti.

Služba HP Managed Security Services (MSS) je určena k detekci a odstranění následků neoprávněných vniknutí. Společnost deklaruje, že neoprávněná vniknutí jsou pomocí služby detekována do 11,8 min. a 92 % závažných případů je vyřešeno do dvou hodin od jejich zjištění.

MSS zahrnuje:

  • HP Supplier Security Compliance Solution – ochrana toku podnikových informací v sítích dodavatelů.V případě úniku dat má organizacím umožnit získat nad daty kontrolu.
  • HP Continuous Monitoring for Public Sector – identifikace a hlášení slabých míst v IT zabezpečení v reálném čase. Služby je určena pro veřejnoprávní sektor a má zajistit lepší ochranu citlivých informací.
  • HP Distributed Denial of Services (DDoS) Protection Services – ochrana proti DDoS útokům a odstranění jejich následků

Společnost dále nabízí službu HP Enterprise Security pro zvýšení IT schopnosti zákazníků a doplnění jejich zdrojů a HP Security Risk and Controls Advisory Services for Mobility pro zabezpečení používání BYOD zařízení v rámci podniku.

Zdroj: Hewlett-Packard
Úvodní foto: © Maxim_Kazmin - Fotolia.com

Komentáře