Heureka.cz: obrat českých e-shopů letos dosáhne 58 miliard korun

Podle analýzy serveru Heureka.cz celkový letošní obrat českých e-shopů bude představovat 58 miliard korun, což by znamenalo meziroční nárůst o 15 %. Co dále říká analýza známého vyhledávače zboží a porovnávače cen?

Heureka.cz: obrat českých e-shopů letos dosáhne 58 miliard korunServer Heureka.cz na základě vlastní analýzy očekává, že i v letošním roce meziročně naroste obrat českých internetových obchodů. Konkrétně by se ve srovnání s rokem 2012 měl zvýšit o 15 % na 58 miliard korun. Počet uskutečněných objednávek prý vzroste na 30 milionů.

Analýza serveru Heureka.cz je založená na agregovaných datech z českých e-shopů.

Zatímco celkový obrat a počet objednávek má meziročně narůst, průměrná hodnota objednávky má opět klesnout. Tentokrát prý na 1 872 Kč.

Za toto snižování může fakt, že se Češi naučili na internetu nakupovat běžně i zboží nižší hodnoty, které dříve nakupovali výhradně v kamenných obchodech,“ uvádí ve zprávě pro média Tomáš Braverman, ředitel serveru Heureka.cz

Prostřednictvím serveru Heureka.cz prý uživatelé v nabídce internetových obchodů nejčastěji hledají stále elektroniku.

Elektronika je na internetu evergreenem, vyhledává ji 35 % zákazníků. Dále se nejčastěji vyhledává móda a oblečení (13 %) či vybavení pro dům a zahradu (12 %),“ doplňuje Tomáš Braverman ve zprávě pro média.

Optimalizace pro mobily a tablety je prý nezbytná

Dnes je pro e-shopy nezbytnost mít kvalitní aplikaci nebo mobilní verzi svého e-shopu. Očekáváme, že velká část vánočních nákupů proběhne právě přes mobily nebo tablety,“ uvádí ve zprávě pro média Jan Jírovec z Allegro Group CZ.

Server Heureka.cz hlásí, že 12 % ze všech jím zaznamenaných přístupů z České republiky momentálně generují mobilní zařízení, což je více než dvojnásobný meziroční nárůst.

Na Slovensku už je to dokonce 14 %,“ doplňuje Tomáš Braverman, podle kterého jsou zároveň mobily a tablety nejvyhledávanějším zbožím mezi elektronikou.

Heureka.cz: Odhad e-commerce 2013

Zdroj: Heureka.cz
Úvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře