Google přiznal problémy s GPS a dotykovým ovládání Nexusu 7

Nový tablet Nexus 7 je jedním z nejlepších sedmipalcových tabletů na trhu. Podle stížností uživatelů se však potýká s technickými problémy.

Google přiznal problémy s GPS a dotykovým ovládání Nexusu 7Krátce po uvedení sedmipalcového tabletu s OS Android od společnosti Google zaznamenali někteří uživatelé potíže s GPS. Uživatelé ve stížnostech mimo jiné i na produktovém diskuzním fóru Googlu tvrdí, že tablet zatuhne ve „vyhledávacím“ módu a trvá až půl hodiny pro rozpoznání správné pozice.

Někteří uživatelé Nexusu 7 zaznamenali nestabilní chování dotykového displeje a klávesnice – např. dvojkliky nebo falešná stisknutí mimo skutečné místo dotyku. Jeden ze zákazníků na fóru uvedl, že je tablet „téměř ve stavu nepoužitelnosti“.

Jiní uživatelé si stěžovali také na nevyzpytatelné chování u gest pro zoomování v aplikacích, jako jsou Google Mapy. Nestandardní chování je vidět např. na tomto videu.

Google uvedl, že hledá řešení všech těchto problémů. Zatím však není zřejmé, zda jde o softwarové nebo hardwarové chyby. Někteří uživatelé údajně vyřešili problém s GPS odinstalováním updatů Google Map.

Pro vyřešení chyb v dotykovém ovládání Google radí resetovat Nexus 7 do továrního nastavení. U většiny uživatelů to však nevedlo ke zlepšení.

Není výjimkou, že se nově uvedené modely potýkají s komplikacemi. U třetí generace iPadu musel např. Apple řešit výměnu tabletů se špatným připojením k Wi-Fi. Dobrou zprávou je, že se u Nexusu 7 tyto chyby neobjevují u všech zařízení. Lze tedy očekávat, že je Google vyřeší a vadné kusy případně reklamuje.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Google

Komentáře