GFI Software kupuje Iaso pro posílení v oblasti on-line zálohy dat

GFI Software přebírá holandskou firmu vyvíjející software a technologie pro zálohování dat do cloudového úložiště prostřednictvím internetu. Co si od této akvizice GFI Software slibuje?

GFI Software kupuje Iaso pro posílení v oblasti on-line zálohy datGFI Software, poskytovatel IT řešení pro malé a středně velké firmy, oznámil akvizici holandské společnosti Iaso. Ta je dodavatelem softwaru a technologií pro tzv. remote backup, tedy zálohování dat přes internet do cloudového úložiště. Finanční detaily transakce nebyly zveřejněny.

Sami využíváme technologii Iaso v rámci řešení GFI Max Remote Management více než rok a u našich zákazníků se setkáváme s velkým úspěchem,“ uvedl ve zprávě pro média Walter Scott, ředitel společnosti GFI Software.

GFI Software v akvizice společnosti Iaso a získání jejích technologií True Delta a Local Speed Vault pro přírůstkové zálohování prý spatřuje příležitost rozšířit dosavadní nabídku v oblasti zálohovacích řešení.

S nově nabytými technologiemi hodlá GFI Software oslovovat koncové zákazníky, kteří chtějí zálohováním do cloudu redukovat náklady na vlastní technologické zázemí a jeho provoz.

Podle výsledků nedávného průzkumu mezi distribučními partnery českého zastoupení společnosti GFI Software by v případě přesunu části bezpečnostní infrastruktury do cloudu preferovalo cloudové řešení zálohování dat 41,3 % českých podniků.

Zdroj: GFI Česká republika a Slovensko
Úvodní foto: GFI Software, IASO

Komentáře