GFI: Firmy mají problémy se ztracenými e-maily, ale většinou jim nepředcházejí

Podle průzkumu české pobočky společnosti GFI Software v průměru devět z deseti firem zná z vlastní zkušenosti problémy způsobené hledáním či ztrátou e-mailů. Jaká nevhodná řešení firmy používají k archivaci e-mailů?

GFI: Firmy mají problémy se ztracenými e-maily, ale většinou jim nepředcházejíVíce než 90 % českých firem má zkušenosti s problémy při hledání či ztrátě důležitých e-mailů. Alespoň to tvrdí česká pobočka společnosti GFI Software, poskytovatele IT infrastruktury pro malé a středně velké firmy, která v březnu 2013 provedla průzkum mezi svými prodejními partnery.

Téměř pětina (18,6 %) oslovených firem uvádí, že problémy související s hledáním či ztrátou důležitých firemních e-mailů řeší často. Občasně tyto problémy prý řeší téměř tři čtvrtiny respondentů (72,9 %). Pouze 8,5 % dotazovaných firem uvádí, že se nesetkalo dosud se žádnými problémy souvisejícími s hledáním či ztrátou firemní elektronické korespondence.

E-maily archivuje méně než polovina firem

Podle průzkumu tuzemské pobočky společnosti GFI Software pouze necelých 40 % dotázaných českých firem používá nějaké specializované řešení pro archivaci e-mailů, které by mělo problémy s obtížně dohledatelnými e-maily nebo ztracenými e-maily eliminovat.

Archivaci starší elektronické pošty oslovené firmy prý nejčastěji řeší ukládáním do lokálního archivu v aplikaci Microsoft Outlook (52,5 %), ukládáním do PST archivu na vlastním serveru (42,4 %) či používáním specializovaného archivačního řešení (39 %).

Ze zveřejněných výsledků průzkumu vyplývá, že řada oslovených firem kombinuje různá řešení. Naopak 11,9 % dotazovaných firem nepoužívá vůbec žádný způsob pro archivaci firemní elektronické pošty.

Elektronická pošta je dnes nejrozšířenější formou firemní komunikace a jako taková obsahuje téměř všechny kritické firemní informace, jejichž ztráta může být fatální. Přitom přes 60 % českých firem ukládá své e-maily do nepřehledných PST souborů či je nearchivuje vůbec,“ uvedl ve zprávě pro média Martin Říha, ředitel pro strategii ve společnosti GFI Česká republika a Slovensko.

Firmy tak prý riskují ztrátu e-mailů anebo snížení produktivity zaměstnanců, kteří musejí zdlouhavě vyhledávat potřebné informace. „Specializovaná archivační řešení poskytují bezpečné úložiště elektronické pošty s možností snadného a rychlého vyhledávání či obnovy přímo v aplikaci Microsoft Outlook,“ uvedl Martin Říha ve zprávě pro novináře.

Zdroj: GFI Česká republika a Slovensko
Úvodní foto: © fotogestoeber - Fotolia.com

Komentáře