Gartner: Windows 8.1 by firmám mohly vyhovět. Na co se připravit?

Microsoft nedávno oznámil některé funkce připravovaného updatu Windows 8.1 včetně náhrady tlačítka Start a možnosti bootovat do desktopu. Gartner firmám radí, na co si dát pozor.

Gartner: Windows 8.1 by firmám mohly vyhovět. Na co se připravit?Ačkoliv Microsoft zatím neprozradil všechny připravované změny ve Windows 8.1, oznámil, že budou dostupné jako bezplatný update komerčně prodávaných Windows 8.

Gartner očekává v tomto updatu pouze mírné změny v desktopovém rozhraní, které by měly zajistit vysokou úroveň kompatibility se staršími aplikacemi Win32 provozovaných např. ve Windows 7. (Více o nových funkcích ve Win 8.1 naleznete v článku na PC Worldu.)

Větší problémy s kompatibilitou mohou podle analytiků Michaela Silvera a Steva Kleynhanse nastat při přechodu z prohlížeče Internet Explorer 8 na verzi IE 11.

Organizace by si proto měly vyhradit čas pro testování kritických aplikací a porozumění politikám podpory ze strany Microsoftu. Do budoucna lze podle Gartneru očekávat více aktualizací ve stylu 8.1, možná i na roční bázi.

Doporučení Gartneru

Na základě doposud známých informací Gartner radí:

  • Pokud jste zvažovali Windows 8 pouze pro dotyková zařízení, zvažte Windows 8.1 pro širší nasazení.
  • Pokud jste se Windows 8 vyhýbali, ale obvykle se novému OS nebráníte při obnově počítačů, zvažte na nových PC nasazení Windows 8.1, avšak až po dokončení nutného testování (především IE 11).
  • Jestliže se nacházíte v rané fázi plánování projektu Windows 8, proveďte pilotní zkoušku s Windows 8 (pokud to má smysl), ale přejděte co nejdříve na Windows 8.1 beta. Pro produkční nasazení plánujte již Win 8.1.

Další doporučení od analytiků společnosti Gartner naleznete ve volně dostupném reportu.

Zdroj: Gartner
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře